سئو و بهینه سازی

آشنایی با خدمات سئو

آشنایی با خدمات سئو

مفهوم کلمه سئو:

SEO یا سئو به معنی بهینه سازی سایت در موتور های جستجو (Search Engine Optimization) و امروزه یکی از مراحل مهم و پر اهمیت در طراحی وب سایت می باشد . سئو سایت در معنای پیاده سازی الگوریتم ها و استانداردهای گوگل می باشد که در نتیجه عمل قرارگیری در صفحه اول گوگل به واسط کلمات کلیدی خاص و عبارت بهینه سازی وب سایت را حاصل می نماید.

منظور ازخدمات سئو چیست؟

خدمات سئو سلسله فعالیت های مرتبط و پی در پی است که با هدف بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو انجام می شود. امروز بسیاری از مدیران وب سایت ها و صاحبان کسب و کار اینترنتی آشنایی نسبتا خوبی نسبت به سئو دارند و می دانند که هیچ سایتی بدون سئو نمی تواند به فعالیت خود ادامه دهد و اگر بخواهیم فقط با تبلیغات ادامه بدهد، هزینه بسیار بسیار بیشتری را باید بپردازد.

بررسی انواع خدمات سئو و کاربرد های آن:

1. خدمات سئو در زمینه سئو تکنیکال:

بهینه سازی سرعت سایت
بهینه سازی کدها و تگ های html
سلامت کلی سایت؛ مدیریت Robots، Sitemaps و Redirects و …
پیاده سازی نشانه گذاری استاندارد
طراحی و کدنویسی نسخه AMP
بهینه سازی یا پیاده سازی نسخه موبایل سایت.

2. خدمات بازاریابی محتوا در پروژه های سئو:

شناسایی و آنالیز کلمات کلیدی ارزشمند
تدوین ساختار محتوایی سایت و صفحات هدف
برنامه زمانی و استانداردهای تهیه محتوا
تهیه محتوای مستمر متناسب با استانداردهای سئو
مدیریت عنوان و توضیحات مناسب برای سئو
تدوین استراتژی لینک سازی داخلی سایت

3. خدمات سئو در زمینه لینک سازی:

بررسی وضعیت فعلی سایت و آنالیز رقبا
تدوین برنامه و استراتژی لینک سازی دستی و فعالیت در شبکه های اجتماعی
تدوین برنامه خرید رپورتاژ آگهی براساس بودجه و نیاز
تدوین برنامه خرید بک لینک براساس بودجه و نیاز
حذف لینک های مخرب و رهایی از جریمه گوگل

4. خدمات سئو در زمینه سئو محلی:

ثبت موقعیت در نقشه گوگل
مدیریت نظرات، امتیازات و پرسش های کاربران
هدف گذاری عبارات محلی در صفحات سایت

چرا اینقدر خدمات سئوی سایت مهم است؟

خدمات سئوی سایت چرا مهم است یا بهتر بگوییم رتبه اول گوگل چرا اینقدر اهمیت دارد؟

طبق آمار بیش از 90 درصد کاربران گوگل، فقط صفحه اول نتایج جستجو را بررسی می کنند! این به این معنی است که اگر در صفحه اول نتایج جستجو نباشید، انگار سایتی هم ندارید.حالا با هم آمار ورودی رنک های صفحه اول گوگل را بررسی کنیم.

همانطور که در تصویر مشخص است 49 درصد ورودی گوگل از رنک اول می باشد. شما برای سئو سایت خود دو راه بیشتر ندارید:

1- انجام سئو سایت توسط خودتان

ابتدا شما باید زمانی و هزینه ای را برای آموزش سئو بگذارید و سپس حداقل 6 ماه به طور مداوم تمرین و تست کنید تا تبدیل به کارشناس سئو شوید و حالا می توانید مشغول به انجام سئو سایت خودتان شوید.

2- برون سپاری خدمات سئو سایت

در این روش نیز شما هزینه ای را بابت خدمات سئو می پردازید و اینکه کدام شرکت را انتخاب کنید معیارهایی نیز دارد. ایتدا وضعیت سایت شرکت ارائه دهنده خدمات بهینه سازی سایت را بررسی کنید. قطعا می گویید چگونه؟ خب شما با بررسی مشتریان و کارفرمان خدمات سئو شرکت و رزومه علمی و عملی سئو مدیریت سایت و حتی عباراتی که خود سایت شرکت در آن رنک دارد، می توانید به کیفیت خدمات آن شرکت پی ببرید.

نحوه ی تاثیرگذاری سئو بر توسعه ی کسب و کار شما در فضای مجازی:

از طریق پیاده سازی تکنیک هایی خاص تمامی صفحات وب سایت از لحاظ ساختار، کد نویسی، محتوا، تصاویر و سایر اجزا بهینه می شوند و در نهایت پس از مدتی مورد توجه موتورهای جستجو مثل گوگل قرار خواهند گرفت. از آنجایی که اکثر افراد برای یافتن پاسخ سوالات خود، کلمات مختلفی را در موتورهای جستجو وارد می کنند، با برنامه ریزی درست و استفاده از سئو برای قرار گرفتن در صفحه نخست نتایج گوگل می توانید میزان زیادی از کاربران اینترنتی را به سایت خود هدایت نمایید. هر یک از این افراد می توانند در قالب یک بازدید کننده باشند بنابراین میزان بازدید روزانه افزایش خواهد یافت. از طرف دیگر می توانند در بهترین شرایط به یک خریدار و یا مشتری تبدیل شوند :

در صورتی که فروشگاه آنلاین دارید، خرید اینترنتی انجام دهند و اگر خدمات خاصی را ارائه می دهید متقاضی دریافت آن خدمات باشند.

بنابراین سئو موجب افزایش بازدید کنندگان یک صفحه وب خواهد شد و افزایش مشتریان در نهایت منجر به افزایش فروش و کسب در آمد بیشتر خواهد شد . هم چنین seo می تواند روش مناسبی برای شناساندن کسب و کارتان به جامعه ی حاضر در اینترنت باشد یعنی همانطور که صفحات وب مورد توجه قرار می گیرد، کسب و کار شما نیز مطرح می گردد و برای اکثر افراد نام آشنا خواهید بود . پس می توانیم تا حد زیادی برند سازی را یکی از فواید سئو در نظر بگیریم.

همه چیز مربوط است به آگاهی و کسب اطلاعات لازم، شما به هر میزان که در این مورد بیشتر بدانید می توانید حرفه ای تر عمل کنید اما اگر وقت و زمان کافی برای تمرکز بر روی مباحث مربوط به بازاریابی از طریق اینترنت را ندارید می توانید از افراد و یا شرکت های فعال در این زمینه کمک بگیرید. پشتیبان وب با سابقه ی قابل توجه در امر سئو و بهینه سازی سایت، بازاریابی محتوا و تجارت الکترونیک می تواند یکی از بهترین راهنمایان در این خصوص باشد.

پیوند تبلیغات و سئو:

تبلیغات به عنوان یک تکنیک و لازمه ی شروع و برنامه ریزی برای توسعه ی یک کسب و کار محسوب می شود و روش های مختلفی برای انجام آن وجود دارد. جدای از شیوه های مرسوم نظیر تبلیغات چاپی ، روش های نوینی نیز مطرح و تجربه شده است که سئو یکی از همین روش ها می باشد. دنیای وب دنیایی است بصری و تا حد زیادی انچه که دیده می شود مورد توجه قرار می گیرد، روش هایی مثل استفاده از بنر و تبلیغات متنی به همین دلیل به وجود آمدند که در کسری از ثانیه می توانند ارتباط بصری لازم را با ذهن بیننده برقرار نمایند.

سئو به عنوان یکی از برترین و ماندگار ترین ابزار های تبلیغات اینترنتی، موجب می گردد تا صفحات اینترنتی با استاندارد ها و معیارهای پر اهمیت برای گوگل مطابقت داشته باشند، بدین ترتیب بعد از قرار گیری در رتبه های برتر google بازدید روزانه افزایش خواهد یافت. بنابراین می توان گفت که سئو عامل موثری در افزایش ترافیک و بازدید از سایت خواهد بود. فایده ی استفاده از این روش تبلیغاتی این است که یک بار هزینه می کنید و سایت شما استاندارد سازی می شود اما تا مدت های طولانی از تاثیرات مطلوب این کار بهره مند خواهید شد، هر چند که بعد از دستیابی به رتبه و جایگاهی که مد نظر دارید بهتر است از خدمات پشتیبانی نیز استفاده نمایید تا از حفظ این جایگاه برای مدت طولانی تری اطمینان یابید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.