سئو و بهینه سازی

آشنایی با صفحات پیلار و تاثیر آن بر سئو

آشنایی با صفحات پیلار و تاثیر آن بر سئو

صفحه پیلار یا pillar page چیست؟

Pillar Page صفحه‌ای است که پیش‌نمایشی کامل و جامع از محتوای وب‌سایت شما ارائه می‌دهد. این صفحه، همه جوانب موضوع خاص سایت را بدون اینکه وارد جزییات شود، پوشش می‌دهد بنابراین صفحه پیلار یا صفحه ستون فرصتی فراهم می‌کند تا کاربران جزییات بیشتر در مورد موضوع وب‌سایت را ببینند که توسط لینک به وبلاگ‌ها یا محتواهای خوشه‌ای فراهم می‌شود که با وجود داشتن انواع موضوع، زیر چتر موضوع خاص سایتتان قرار می‌گیرند.

اساساً، صفحه ستون یک صفحه مرکزی است که همه موضوع‌های مرتبط به موضوع سایت را در یک صفحه قرار می‌دهد. صفحه ستون به همه این موضوع‌های مرتبط می‌پردازد؛ اما وارد جزییات آن‌ها نمی‌شود؛ بنابراین، لینک‌های خروجی از صفحه ستون به محتواهای خوشه‌ای به کاربر اجازه می‌دهد تا جزییات بیشتری در مورد موضوع سایت شما به دست بیاورد.

» صفحات ستون دارای خصوصیات زیر هستند «

» محتوای کامل دارند که به مخاطبان اجازه می‌دهند تا درک خوبی از یک موضوع خاص داشته باشند.
» برای محتوای مرتبط و جزییات بیشتر، لینک فراهم می‌کنند.
» از پست بلاگ طولانی‌تر هستند.
» در ابتدای صفحه هایپرلینک ارائه می‌دهند.

دلایل استفاده از صفحات پیلار(Pillar):

» مطالب خود را به روشهای مفید پیوند دهید
» محتوای اضافی را از بین ببرید
» وبلاگ خود را در مورد مهمترین موضوعات سازماندهی کنید
» جهت حرکت مطالب خود را تعیین کنید
» این بخش مهمی از پاکسازی وبلاگ شما است و می تواند تأثیر بسزایی در سئو و نحوه ارتباط مخاطبان شما با برند شما داشته باشد. در این راهنمای صفحات پیلار ، ما می خواهیم همه مواردی را که باید بدانید بگوییم تا بتوانید دوباره وبلاگ خود را بازسازی کنید.

صفحات Pillar چیست و تاثیر آن در ترافیک سئو:

با گذشت سالها، اصطلاحات مختلفی برای توصیف محتوای وبلاگ با فرم طولانی بوجود آمده است ، از جمله cornerstone pieces ، skyscrapers و محتوای ۱۰X . آنچه صفحات Pillar را از سایر انواع محتوای طولانی جدا می کند این است که آنها قصد دارند صفحاتی باشند که وبلاگ خود را در اطراف خود سازماندهی می کنید.
به همین دلیل است که صحبت کردن در مورد صفحات Pillar با صحبت کردن در مورد “خوشه های محتوا” یا “خوشه های موضوعی” دست به دست می شود. صفحات Pillar به تنهایی ساخته نمی شوند. جنبه های خاص تر از یک موضوع خاص را شامل می شوند. شما واقعاً باید به عنوان یک پرچمدار در یک سری از پست ها به صفحه Pillar فکر کنید.

دلایل اهمیت صفحه ستون در سئو:

»» الگوریتم جستجوی گوگل ««

شیوه‌هایی که مردم جستجوی اینترنتی انجام می‌دادند تغییر کرده است که بیشتر به این دلیل است که جستجوی صوتی ارائه‌شده و روز به روز محبوب‌تر می‌شود. این استایل محاوره‌ای جستجو، الگوریتم جستجوی گوگل را هم تغییر داده است. متأسفانه، وقتی الگوریتم جستجوی گوگل تغییر می‌کند، ممکن است روی رتبه سایت شما تأثیر منفی بگذارد. در نتیجه، بهتر است با تغییرات هماهنگ باشید و محتوایی تولید کنید که همیشه در گوگل رتبه خوبی می‌گیرد.

هر بازاریابی می‌خواهد که وب‌سایتش در صفحه اول نتایج جستجو ظاهر شود؛ اما این نتیجه بستگی به تغییر محتوا برای اولویت‌های گوگل دارد که مطابق ترندهای جدید است. الگوریتم جستجوی گوگل قادر است ارتباط کلمات را با موضوع اصلی تشخیص دهد به‌جای اینکه روی یک کلمه کلیدی تمرکز کند که فقط تعدادی نتیجه عمومی را ظاهر می‌کند.

»» کاربران نتیجه جستجوی خاص می‌خواهند که نتایج عمومی را فیلتر کند ««

الگوریتم گوگل هم تغییر کرده است برای اینکه محتوای زیادی روی وب وجود دارد که لزوماً باکیفیت نیستند و کاربران برای جستجوی خود نتایج خاص‌تر می‌خواهند؛ به عبارت دیگر، کاربران می‌خواهند نتایجی دریافت کنند که تا حد امکان دقیق باشد. فاکتور دیگری که الگوریتم جستجوی گوگل در نظر گرفته است رفتار کاربران برای جستجوی اطلاعات مورد نیازشان است. بسیاری از کاربران فقط عنوان پست وبلاگ‌ها را می‌خوانند و به خلاصه اطلاعاتی که گوگل در بالای صفحات نتایج جستجو نمایش می‌دهد نگاه می‌کنند تا به‌سرعت اطلاعات مورد نیازشان را پیدا کنند.

در نتیجه این تغییرات در جستجوها و ترندها، الگوریتم گوگل موارد زیر را در نظر می‌گیرد:

» کلمات کلیدی دیگر خیلی استفاده نمی‌شوند.
» به دلیل ظهور جستجوی صوتی، کاربران از سؤالات محاوره‌ای بلند استفاده می‌کنند.
» کاربران نتایج جستجوی خاص می‌خواهند بدون اینکه مجبور باشند در نتایج جستجوی عمومی بگردند.

خوشه های محتوا چیست؟

خوشه های محتوا ، که به آن خوشه های موضوعی نیز گفته می شود ، صفحات Pillar را بسیار مؤثر می کند. خوشه یا clusters مجموعه ای از ارسال هاست که به طور مستقیم به موضوعی مربوط می شود که می خواهید برای آن شناخته شوید. این پست ها به خرده موضوعات، سؤالات، مفاهیم و موقعیت هایی که شما نمی توانید در پست اصلی خود ایجاد کنید، پرداخته است.
در حالی که صفحه Pillar شما موضوع شما را به طور جامع پوشش می دهد، بیشتر از آنچه می توانید در یک مقاله واحد پوشش دهید وجود نخواهد داشت. اگر پست شما خیلی طولانی شود، پیمایش دشوار می شود و به همین دلیل کمک می کند.
به عنوان مثال، برخی از شما ممکن است تعجب کنید که صفحات Pillar با محتوای cornerstone چه تفاوتی دارند. آنها مشترکات زیادی دارند، اما محتوای cornerstone محور بر توضیح مواردی است که برای تجارت شما اساسی است، بنابراین افراد می توانند با شما تجارت کنند و ارزش ارائه شده را بشناسند.
خوشه های موضوعی به شما کمک می کنند تا از بهترین فرصتها برای ایجاد رهبری فکری یا برجسته کردن موضوع خود به روشهای منحصر به فرد و جالب استفاده کنید.

آیا یک صفحه Pillar نیز می تواند بخشی از یک خوشه محتوا باشد؟

برخی از صفحات Pillar توسط خوشه ها احاطه شده اند. این اتفاق می افتد زمانی که زیر شاخه هایی که به بهترین وجه از ستون شما پشتیبانی می کنند، موضوعات گسترده ای هستند که می خواهید خوشه ها را در اطراف خود ایجاد کنید.
نمودار اصلی Hubspot در صفحات Pillar، هر خوشه موضوعی را که به طور منظم در اطراف یک ستون قرار دارد، نشان می دهد. اما این مدل فقط برای نمایش است. واقعیت این است که اکثر سازمان ها در نظر دارند برخی از ستون ها و خوشه های محتوا با هم همپوشانی داشته باشند.

طول صفحات پیلار چقدر است؟

دستورالعمل صریح و مشخصی در مورد صفحه Pillar شما وجود ندارد، اما اگر بخواهیم دقیق شویم، باید حداقل ۲۰۰۰ کلمه را هدف قرار دهید ، و سعی کنید کمتر از ۵۰۰۰ باقی بمانید. در نهایت اگرچه ، طول ایده آل به موضوع و رقابت شما بستگی دارد.
اگر می خواهید مفیدترین صفحه پیلار باشد، باید جامع ترین باشد و باید بیشترین لینک را به سایر پست های مرتبط داشته باشد. (احتمالاً برای هر اصطلاح و مفهوم کلیدی در پست اصلی خود باید پست خوشه ای داشته باشید.)
این بدان معناست که در بسیاری از موارد ستون شما باید طولانی تر از رقابت شما باشد. اما این همیشه بهترین روش نیست. اگر صفحات نتایج موتور جستجو (SERPs) برای موضوع شما تحت سلطه مقاله های اصطلاحات غول پیکر است که در ۳۰۰۰ تا ۴۰۰ کلمه وجود دارد ، ممکن است بتوانید با چیزی کمتر، دیدنی تر و با پیوندهای بیشتر برای پشتیبانی از مطالب، به مخاطبان خود بهتر خدمت کنید.

انواع صفحات Pillar

همچنین هیچ قانونی سخت و سریع در مورد اینکه قالب یک صفحه پیلار باید دنبال شود، وجود ندارد. نکته مهم این است که به این فکر کنید که کدام قالب ها خود را به طور کامل می توانند موضوع شما را پوشش دهند و کدام یک برای بخشی از یک خوشه پشتیبانی مناسب تر هستند.
صفحات پیلار در انواع زیادی وجود دارد ، اما در اینجا چند مورد مشترک وجود دارد.

“…”چیست!

وقتی افراد یک مفهوم یا اصطلاح را به Google می گویند ، غالباً فقط می خواهند بدانند که چیست. بنابراین می توانید صفحه ستون خود را پیرامون سؤال ساده “مفهوم یا اصطلاح” چیست؟ “مفید بدانید. اگرچه احتمالاً می توانید به چند صد کلمه (یا یک جمله) به این سؤال پاسخ دهید، می خواهید این سؤال را ارائه دهید. مفیدترین پاسخ و اینکه به طور طبیعی می تواند به سؤالات بیشتری منجر شود، مانند این که چرا این مفهوم اهمیت دارد، یا نحوه اجرای استراتژی شما فقط تعریف کرده اید.

اهمیت “…”

تنظیم راهنمای خود به دلیل اهمیت موضوع شما می تواند راهی مفید برای نشان دادن مخاطبان خود باشد که قصد دارید عمیق تر از سطح سوالات “x چیست؟” انجام دهید. شما هنوز هم باید اطلاعات اولیه را ارائه دهید، اما بخش عمده ای از صفحه شما روی نحوه تأثیر موضوع بر مخاطبان تمرکز دارد.

چگونه “…”

به طور مشابه، مخاطبان شما فقط می توانند چگونگی حل مسئله را بخواهند. با سازماندهی پست خود به عنوان یک راهنمای “چگونه می توانم” ، قول می دهید که آنها را طی یک فرآیند به پاسخ برسانید. اما صفحه ای مانند این هنوز هم باید بخش هایی را توضیح دهد که مفاهیم مهم را توضیح می دهد و این روند مهم است.

بهترین “…”

هر موضوع با یک عنوان “راهنمای کامل” مناسب نیست و برخی از صفحات نتایج موتور جستجو (SERP) از قبل با راهنماها پر شده اند. بنابراین جمع آوری بهترین راهنمایی ها ، تاکتیک ها یا حقایق مربوط به موضوع شما می تواند راهی عالی برای برجسته کردن صفحه Pillar شما باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.