سئو و بهینه سازی

برسی انواع روش های سئو سازی

بررسی انواع روش های سئو سازی

اهمیت شناخت روش های سئو و اهمیت کلی سئوسازی:

شناسایی انواع روش های سئو سایت به شما کمک می کند که بتوانید بهینه سازی سایت خود را به صورت صحیح پیش ببرید. ما انواع و روش های سئو را به شما می گوییم.

برای آغاز بحث بهتر است این نکته را در نظر داشته باشید که گوگل اهمیت زیادی به وبسایت های کاربر پسند می دهد. بنابراین سعی کنید سایت شما خیلی طبیعی فعالیت داشته باشد و از روش های اسپم و به اصطلاح فیک برای افزایش رتبه در گوگل دوری کنید. در عین حال با رعایت چارچوب های تعیین شده گوگل، سعی در بهبود سئو سایت خود داشته باشید. اگر بخواهیم روش های سئو را دسته بندی کنیم باید به دو دسته کلی بپردازیم. دسته اول بر اساس نوع پیاده سازی تکنیک های سئو و دسته دوم بر اساس نوع فعالیت و پیروی از قوانین گوگل است که در این پست مفصلا به آن ها می پردازیم. در ادامه با مقاله بررسی انواع روش های سئو سازی از ( بنیاد آموزش مجازی ایرانیان ) همراه باشید.

اهداف سئو چیست ؟

هدف سئو کمک به وب سايت‌ها در بدست آوردن محل بالا در نتايج جستجوي طبيعي و افزايش ارتباط بين صفحات و کلمات کليدي وارد شده توسط کاربران است. نمايش دادن بيشترين صفحات مرتبط با پرس‌و‌جوي جستجوي وارد شده داراي مزاياي زيادي هم براي کاربر و هم براي موتور جستجو است که در آن کاربر بيشترين نتايج مرتبط جستجو شده را پيدا مي‌کند و موتور جستجو قابل اعتماد مي‌شود چرا که الگوريتم آن بيشترين صفحات مرتبط را نشان مي‌دهد. در ادامه به برخی از اهداف کلی سئو می پردازیم:

. در بازدید وب سایت تاثیر بسزایی دارد.
. باعث ایجاد برند می شود.
. باعث افزایش ترافیک سایت خواهد شد.
. باعث شده وب سایت در صفحه نتایج موتور جستجو از رتبه بهتری برخوردار شد.
. باعث افزایش فروش محصولات خواهد شد.
. بهترین ابزار برای تبلیغات است.

انواع روش های سئو سازی:

. سئو درون صفحه چیست ؟ (On Page SEO)

سئو درون صفحه به کنترل مستقيم کدها و يا محتويات وب سايت شما اعم از متن، تصوير، پيوند و … مرتبط مي‌شود؛ به طور کلي هر چيزي که در سايت خود بارگذاري مي‌کنيد مربوط به SEO On Page مي‌شود. اين روش پايه تمام تلاش‌هاي بهينه‌سازي است زيرا جايي است که شما بيشترين کنترل را روي آن داريد. هر گونه تغييري را که شما در محتويات سايت خود ايجاد مي‌نماييد در نتايج جستجو تاثير گذار خواهد بود بنابراين خيلي مهم است که روش SEO On Page بدرستي قبل از روش SEO Off Page انجام شود.

سئو بیرون صفحه چیست ؟ (Off Page SEO)

بر خلاف روش SEO On Page که توسعه وب سايت با کنترل مستقيم بالايي انجام مي‌شد، روش بهينه سازی بیرون صفحه شامل تمام ارتقاهايي است که در خارج از وب سايت شما انجام مي‌شود؛ اين شامل تمام چيزهايي است که مي‌تواند در بدست آوردن رتبه‌بندي بالاي سايت شما کمک کند. SEO Off Page در درجه اول در بدست آوردن پيوند دهندگان (پيوندهايي که از سايت‌هاي ديگر به سايت شما اشاره مي‌کنند) متمرکز مي‌شود سپس با استفاده از روش‌هايي که در خارج از وب سايت انجام مي‌شود به بهينه‌سازي موتور جستجو مي‌پردازد.

. سئو کلاه سفید:

فعالیت های سئو که مجموعه سئو سایت کمپانی انجام می دهد همان سئو کلاه سفید است. در این روش، قوانین گوگل به صوررت کاملا استاندارد به صورت سئو داخلی و سئو خارجی برای سایت ها انجام می شود. در نتیجه آن، کل سایت برای موتور جستجوی گوگل بهینه می شود و در کلمات کلیدی مختلف وبسایت به صفحه اول گوگل می آید. در روش سئو سایت کلاه سفید، روش کار به صورت قانونی است و از هیچ فعالیت اسپم که باعث رشد موقتی رتبه در گوگل باشد استفاده نمی شود. سایت هایی که به روش کلاه سفید سئو می شوند، اگر به طور صحیح به فعالیت خود ادامه دهند،، همیشه در صفحه اول گوگل باقی می مانند.

. سئو کلاه خاکستری:

به مجموعه فعالیت هایی که برای افزایش سرعت در رتبه گرفتن سایت انجام می شود و شامل روش های میانبر است معمولا سئو کلاه خاکستری می گویند. به عبارتی افرادی که در کنار استفاده از قوانین گوگل، به بعضی از روش های خودساخته برای دورزدن گوگل روی می آورند، سئو کلاه خاکستری انجام می دهند. سایت های از این دسته معمولا اسپم می شوند و در دراز مدت ممکن است رتبه خود را از دست بدهند و هیچ وقت نتوانند لذت رسیدن به صفحه اول گوگل را تجربه کنند.

. سئو کلاه سیاه:

به شما به طور قظعی می گوییم که هیچ وقت از این روش استفاده نکنید چون نتیجه ای به جز پنالتی شدن سایت ندارد. سئو کلاه سیاه دسته فعالیت های غیراصولی، فیک و غیر قانونی است که ممکن است یک شبه سایت شما را به صفحه اول گوگل آوره ولی بعد از یک مدت کوتاه سایت کلا از لیست گوگل حذف خواهد شد. به عنوان مثال خرید بک لینک از روش های سئو کلاه سیاه ست و به دلایل مختلف باعث تخریب سایت می شود. اول اینکه وبسایت های لینک دهنده معمولا در درجه بالایی اسپم اسکور دارند. دوم اینکه لینک ها معمولا موقتی هستند و حذف بک لینک خود تاثیر بدی روی سئو سایت دارد. سوم اینکه اینگونه سایت های لینک دهنده معمولا هیچ ارتباطی با حوزه کاری سایت شما ندارند.
دانستن انواع روش های سئو سایت هم برای مشتری هم برای افراد سئو کار ضروری است. مشتری از این لحاظ که بداند کار خود را به دست چه شخص یا شرکتی بسپارد. فرد سئو کار نیز باید بداند که بهترین روش سئو چیست و چه راهی را باید برای موفقیت دائمی انجام دهد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.