سئو و بهینه سازی

تکنیک های افزایش ترافیک سایت

تکنیک های افزایش ترافیک سایت

ترافیک وب سایت چیست؟

ترافیک وب سایت یکی از مهم ترین ارکان یک سایت به حساب می آید . به طور کلی معنای ترافیک با دو مفهوم متفاوت به کار برده می شود . معنای وال میزان حجمی است که از طرف شرکت های ارائه دهنده خدمات اینترنت ارائه می شود . اما معنای دوم ترافیک به این معنا می باشد که چه حجم از اطلاعات سایت شما توسط بازدید کنندگان دیده شده است و چه تعداد بازدید کننده به سایت شما سر زده اند . این بازدید از سایت ممکن است بازدید از کل صفحات سایت شما باشد یا بازدید از یک صفحه مشخص.

تکنیک های افزایش ترافیک وب سایت:

» تبلیغات پولی «

یکی از روش های آشکار برای افزایش ترافیک سایت استفاده از تبلیغات پولی است. شما به‌راحتی می‌توانید با پرداخت هزینه ترافیک زیادی را به سمت سایت خود روانه کنید. اما اگر شما بابت تبلیغات فیسبوکی، تبلیغات گوگلی، تبلیغات در یوتیوب هزینه پرداخت می‌کنید، باید مطمئن شوید که مسیرهای طراحی شده برای خرید کاربران در سایت (در گوگل آنالیتیکس ابزاری به نام Conversion Funnels وجود دارد که به شما امکان می‌دهد که مسیرهایی که کاربران در سایت برای انجام خرید یا رسیدن به اهداف سایت طی می‌کنند را بازرسی و آنالیز نمایید) کاملا اصولی طراحی شده‌اند و این تبلیغات نرخ خرید بالایی را برای شما به ارمغان خواهند آورد. در غیر اینصورت هزینه‌های هنگفت این تبلیغات به دور ریخته شده‌است.

دلیل آنکه از شما خواستیم قبل از هرگونه اقدامی برای افزایش ترافیک سایت ابتدا ابزارهای آنالیز را بر روی سایت خود نصب کنید به همین علت بود. باید مطمئن شد که صفحات فرود (صفحاتی کاربران از لینک‌های تبلیغاتی به آن مراجعه می‌کنند) و مسیرهای منتهی به خرید در سایت به‌درستی کار می‌کنند. به این ترتیب می‌توانیم اطمینان حاصل کنیم که ترافیک جذب شده به سایت به افزایش تعداد خریداران و مشتریان وفادار منجر خواهد شد. بدون انجام این مرحله پول و زمانی که صرف افزایش ترافیک سایت می‌کنیم به هدر رفته‌است.

» بهینه سازی برای موتورهای جستجو «

سئو یکی از مهم‌ترین روش های افزایش ترافیک سایت است. اما نباید فراموش کرد که سئو یک روش سریع برای افزایش ترافیک نیست. بنابراین بسیار منطقی است که برای افزایش ترافیک سایت ضمن انجام سئو به تبلیغات پولی نیز در بازه‌های زمانی مشخصی توجه داشته‌باشید. با استفاده همزمان از این دو روش می‌توانید میزان ترافیک قابل توجهی را به وب سایت خود جذب نمایید.

نکته‌ای که باید درباره سئو دوباره یادآوری کنیم این است که سئو ده تا سیزده برابر بیش از تبلیغات پولی به افزایش نرخ تبدیل سایت کمک می‌کند. در ضمن سئو کاملا رایگان است. اگر بخواهید می‌توانید خودتان تمام فعالیت های سئو سایت را بدون پرداخت هزینه انجام دهید. با توجه به زمانبر بودن سئو و همچنین نیاز مبرم به داشتن تخصص برای اجرای سئو اصولی یک سایت، می‌توانید سئو سایت خود را به کارشناسان خبره سئو 24 بسپارید.

» وبلاگ نویسی مهمان «

وبلاگ نویسی مهمان یکی از راه‌های اصولی برای افزایش ترافیک یک وب سایت است. تا زمانیکه شما یک وبلاگ نویس مهمان در یک سایت هستید. ترافیک سالمی از طریق آن سایت نیز خواهید داشت. اگر بتوانید وبسایت‌ها و وبلاگ‌های مطرح در صنعت و کسب و کار خود را برای درج وبلاگ مهمان راضی کنید، روند افزایش ترافیک سایت بهبود خواهد یافت. البته شاید راضی کردن یک وبلاگ حرفه‌ای برای درج وبلاگ مهمان چندان راحت نباشد. اما قطعا هنگامیکه بتوانید یک وبلاگ مرتبط با محتوای سایت خود را برای وبلاگ نویسی مهمان پیدا کنید، ترافیک دریافتی از آن، ارزش تمام زحماتی که کشیده‌اید را خواهد داشت.

» ترافیک اینستاگرام «

تبلیغات در اینستاگرام یکی از راه های بسیار عالی برای افزایش ترافیک سایت است. اما باید به خاطر داشته باشید که تنها راه تبلیغات در اینستاگرام استفاده از هشتگ # است. بنابراین هنگام ارسال عکس در اینستاگرام حتما از هشتگ برای تبلیغ خود استفاده کنید. در ضمن در هنگام تماس با سایر کاربران در اینستاگرام هم می‌توانید از هشتگ استفاده نمایید. برای نوشتن کامنت یا پیام بر روی عکس‌های مرتبط به کسب و کار خود که بازخورد بالایی داراند وقت صرف کنید. نکته‌ای که باید در هنگام تبلیغات در اینستاگرام به آن دقت کنید این است که نباید بر روی همه عکس‌ها و پست‌های خود پیام تبلیغاتی درج کنید. نسبت سه به یک نسبت مناسبی برای درج تبلیغ در اینستاگرام است. یعنی آنکه به ازاء هر سه پست مفید و کاربردی در اینستاگرام، تنها یک پست تبلیغاتی ایجاد نمایید.

» استفاده از تلگرام «

در حال حاضر تلگرام یکی از محبوب‌ترین نرم افزارهای چت در موبایل، در ایران است و کسب و کارهای زیادی از آن برای تبلیغ سایت و افزایش ترافیک سایت یا حتی فروش محصول خود بهره می‌برند. نکته‌ای که باید به آن توجه داشت این است که برندها هرگز به صورت مستقیم کالای خود را در این گونه نرم افزارها عرضه نمی‌کنند. بنابراین باید بین برند ماندن از طریق تبلیغ وب‌سایت خود یا فروش مستقیم کالا در این نرم افزار یکی را انتخاب نمایید.

» فیسبوک و گوگل پلاس و استفاده از امکانات تبلیغاتی آنها «

اصرار فیسبوک بر آنکه کاربران در فیسبوک یکدیگر را بشناسند و اقدامات امنیتی سختگیرانه آن از میزان محبوبیت این شبکه اجتماعی در ایران کاسته است، جایگزینی که میتوان برای فیس بوک در ایران معرفی کرد گوگل پلاس است. البته باید توجه داشت که هر کسب و کاری با توجه به حجم مخاطبان بلقوه خود، شبکه اجتماعی مناسب را انتخاب می‌نماید. بنابراین اگر مخاطبان کالا و خدمات شما بیشتر در فیسبوک فعالیت می‌کنند، می‌توانید با کمک ابزار ایجاد صفحه و گروه و تبلیغات در این صفحات و گروه‌ها به تبلیغ وب سایت خود بپردازید. البته در این مورد هم تولید محتوای با ارزش برای کاربران در کنار محتوای تبلیغاتی را نباید فراموش کرد. در مورد گوگل پلاس هم می‌توان از ابزارهایی مانند Communities (مانند گروه در فیسبوک) و Collection (مانند صفحه در فیسبوک) برای تبلیغات استفاده کرد.

به یاد داشته باشید در هیچکدام از این شبکه های اجتماعی مجاز به تبلیغات اسپم نیستید. بنابراین بهتر است کاربران علاقه‌مند به کالا و خدمات خود را بیابید و تبلیغات خود را در اختیار آنها قرار دهید. به این ترتیب احتمال افزایش ترافیک سایت نیز بالاتر خواهد رفت.

» انتشار مقاله در لینکدین «

از شبکه اجتماعی لینکدین برای جذب مخاطب به یک موضوع خاص می‌توان بهره برد. لینکدین یک شبکه اجتماعی معتبر و پر مخاطب محسوب می‌شود. اگر محتوای مناسب را برای مخاطب بلقوه آن در لینکدین تولید کنید، افزایش ترافیک سایت شما امری قطعی خواهد بود. از کلمات کلیدی طولانی و مرتبط با آنچه مخاطب بلقوه برند شما جستجو خواهد کرد برای تولید مقالات استفاده کنید.

» انتشار مقاله در سایت Medium «

سایت Medium یک سایت معروف و معتبر است که کاربران به‌راحتی می‌توانند به آن دسترسی داشته باشند. با توجه به محبوبیت این شبکه اجتماعی می‌توان با درج آگهی در آن و معرفی تجارت خود به مخاطبان بلقوه موجود در این شبکه اجتماعی به افزایش ترافیک سایت کمک کرد. در این سایت مقالات با ارزش ایجاد کنید. سعی کنید که با تولید مقالات آموزشی مخاطبان بلقوه را به وب‌سایت خود جذب نمایید.

» تولید اسلاید برای سایت SlideShare «

Slideshare یکی دیگر از سایت‌هایی است که از آن برای افزایش ترافیک سایت خود می‌توانید استفاده کنید. استفاده از خدمات این سایت کاملا رایگان است. به اضافه اینکه اگر اسلایدهای خارق‌العاده‌ای ایجاد کنید. اسلایدهای شما می‌توانند وایرال شوند. چه نوع اسلایدی باید تولید کنید؟ اسلایدهای نرم افزار پاورپوینت در این سایت استفاده می‌شوند. یک محتوای قابل اشتراک گذاری تولید کنید. مطمئن شوید که مخاطبان شما از این محتوا خوششان خواهد آمد و البته ایجاد لینک به سایت خود را هم فراموش نکنید.

» ایمیل مارکتینگ «

ایمیل مارکتینگ Email marketing همچنان یکی از ابزار های موثر بازاریابی در دنیای دیجیتال است. بازاریابی ایمیلی می‌تواند به‌صورت مستقیم به کسب درآمد آنلاین بپردازد یا آنکه کاربران را به صفحات مد نظر شما هدایت کند. در سایت‌های مختلف روش‌های گوناگونی برای بدست آوردن لیست ایمیل از افراد آموزش داده شده، از بکارگیری روش‌های email list broker تا درخواست آدرس ایمیل در روند خرید از سایت. به خاطر داشته باشید در بازاریابی مدرن، بازاریابی تنها در صورتی موثر واقع می‌شود که برای مخاطب علاقه‌مندی به کالا و خدمات شما انجام شود و تبلیغ برای کاربرانی که مخاطب بلقوه کالای شما نیستند وجه شما را به شدت تخریب خواهد کرد.

» بازرایابی با کمک ویدئوهای یوتیوب «

یوتیوب یک سایت قدرتمند در زمینه اشتراک‌گذاری ویدئو است. همه ما می‌دانیم که مخاطبان این سایت بسیار زیاد هستند. مسلما با توجه به حجم مخاطب سایت یوتیوب ( آن را به عنوان دومین موتور جستجوی پر مخاطب دنیا بعد از گوگل معرفی می‌کنند) می‌توان با تولید محتوای آموزشی مرتبط با خدمات برند خود، در آن به افزایش ترافیک سایت کمک کرد.

سایت‌های اشتراک‌گذاری ویدئو ایرانی مانند آپارات امکانات مشابهی برای درج ویدئوی آموزشی یا درج تبلیغ در ویدئوهای پربازدید را فراهم آورده اند. با توجه به آمار سایت الکسا میزان بازدید کاربران از سایت آپارات در ایران در رتبه دوم بعد از گوگل قرار دارد. بنابراین بسیار عاقلانه است که با توجه به تحریم ایران و عدم امکان قراردادن تبلیغ در سایت یوتیوب، به‌جای آن از سایت پر بازدید آپارات استفاده نماییم.

» تولید وبینار (سمینار تحت وب) «

پلتفرم وبینار webinar یک پلتفرم بسیار قدرتمند است و قدرت این پلتفرم تنها در توان ایجاد ترافیک برای وب سایت نیست. بلکه توان آن در تولید درآمد سریع است. مهم نیست چه نوع کالایی را می‌فروشید. تا زمانیکه بتوانید از فرمول صحیح تولید وبینار webinar پیروی کنید، می‌توانید میلیون‌ها خریدار ایجاد کنید.

» استفاده از روش Tripwires «

عبارت Tripwires اولین بار توسط Perry Belcher یکی از بنیانگذاران سایت Digital Marketer به کار گرفته شد. در این روش پیشنهاد بر این بود که کالایی را در ویترین سایتی با قیمت بسیار پایین بین 7 تا 37 دلار بگذارند. این مبلغ تا 1 دلار هم می‌تواند پایین بیاید. سپس با جذب مخاطب به سایت به او کالاهایی گرانتر را نیز معرفی و پیشنهاد دهند و سعی کنند که مبلغ خرید کاربر از سایت را بصورت پلکانی بالا ببرند. استفاده از این روش برای جذب کاربران به سایت بسیار ساده تر از آن است که گران‌ترین کالای خود را ابتدا به کاربران معرفی کنیم.

» پیشنهاد خدمات حمل و نقل رایگان «

پیشنهاد خدمات حمل و نقل رایگان یکی از بهترین روش های افزایش ترافیک به هر سایتی است. نکته استفاده از این روش در این است که کاربرانی که با این پیشنهاد وارد سایت شما می‌شوند، قطعا خریداران کالای شما هستند. وجود یک خدمت رایگان انگیزه بسیار بالایی برای خرید به کاربران می‌دهد. این موضوع در بسیاری از مطالعات بازاریابی به اثبات رسیده‌است. کالاهایی زیادی را می‌توان مثال زد که با این روش بازاریابی می‌توان میزان فروش آنها را افزایش داد. از سایت های فروش کتاب تا وب سایت های فروش مبلمان می‌توانند از این روش برای افزایش خریداران خود بهره ببرند.

» حمایت مالی از یک کنفرانس بازاریابی «

برای افزایش ترافیک سایت و همچنین جلب توجه بیشتر به وب سایت و تجارت خود می‌توانید، اسپانسر یکی از کنفرانس‌های بازاریابی شوید. این روش برای جذب سریع مخاطبان بلقوه بسیار موثر است و در ضمن با مهیا شدن امکان ملاقات با رهبران بازار می‌توانید برای جلب نظر آنها برای مشارکت در توسعه برخی ظرفیت‌های کسب و کار خود تلاش کنید.

» اینفلوئنسر مارکتینگ «

اینفلوئنسر مارکتینگ Influencer marketing یکی از روش‌های فوق العاده موثر در بازاریابی است که در آن از افراد با نفوذ در شبکه های اجتماعی مانند افرادی که تعداد زیادی دنبال کننده دارند یا بازیگران و فوتبالیست‌ها برای انتقال پیام بازاریابی استفاده می‌شود. این روش بسیار سریع به نتیجه می‌رسد. استفاده از این روش مستلزم پرداخت هزینه است که با توجه به حجم بالای مخاطب مرتبط ارسالی به سایت، حجم فروش بالایی را نیز برای سایت به همراه خواهد داشت.

» ایجاد عناصر جذاب «
از کتاب تا چک لیست‌ها تا کدهای تقلب، یا حتی نرم افزارهای آزمایشی رایگان و فراتر از اینها را می‌توان به‌عنوان عناصر جذاب به مخاطب پیشنهاد داد. این گزینه که محتوای با ارزشی تولید کنید و در کنار آن مخاطبان را نیز از کالایی که می‌فروشید، آگاه کنید مزیت بسیار خوبی است که نباید آن را دست کم گرفت. عناصر جذاب باید در عرض 15 تا 30 دقیقه مورد استفاده قرار گیرند.

» استراتژی لینک های شکسته «

در سایت ویکی پدیا لینک‌های شکسته را بیابید و آن را با لینک به یکی از صفحات سایت خود ویرایش کنید. استفاده از این روش چندان ساده نیست. باید در ویکی پدیا بدنبال مقالات مرتبط با کالا و خدمات خود بگردید که دارای لینک شکسته باشند و در ضمن هیچ ضمانتی برای استفاده از لینک‌های تولید شده شما توسط ویکی پدیا وجود نخواهد داشت. اما درصورتیکه این روش عملی شود، می‌تواند ترافیک بالایی را به سایت شما هدایت کند.

» فعالیت در سایت Reddit «

Reddit یک پلتفرم محبوب دیگر است که در دنیای وب بصورت گسترده‌ای در حال فعالیت است. با کمک این پلتفرم می‌توانید به تولید پیام تبلیغاتی برای مخاطبان بلقوه خود بپردازید. به یاد داشته باشید که تبلیغات را بصورت اسپم ایجاد نکنید و در ابتدای فعالیت خود تنها به تولید محتوای مفید و غیر تبلیغاتی در ارتباط با کالای تولیدی برند خود بپردازید و تبلیغ در این سایت را بلافاصله بعد از شروع فعالیت در آن آغاز نکنید.

» محتواهای قدیمی سایت را بروز رسانی کنید «

برخی مقالات با گذشت زمان بلا استفاده می‌شوند. باید راهی یافت و این مقالات منقضی شده را دوباره به چرخه مقالات به روز سایت اضافه کرد. انجام اینکار چندان دشوار نیست. با توجه به اینکه این کار رتبه صفحات قدیمی را دوباره در گوگل بالا خواهد برد، ترافیک ناشی از این روش کاملا محسوس خواهد بود.

» تولید اینفوگرافیک «

اینفوگرافیک را به‌عنوان روشی برای افزایش آگاهی کاربران از فعالیت‌های یک تجارت به کار می‌برند. مزیت اینفوگرافیک به سرعت انتقال اطلاعات در آن است. تولیدی یک اینفوگرافیک براساس مطالعات انجام شده در موضوع مرتبط با شاخه صنعتی فعالیت‌های شما و اشتراک آن می‌تواند به افزایش ترافیک سایت کمک کند. برای تولید اینفوگرافیک از یک طراح قدرتمند کمک بگیرید و به کیفیت طرح تولیدی اهمیت زیادی بدهید. یک اینفوگرافیک سرهم بندی شده نمی‌تواند تاثیر مطلوبی بر تجارت شما داشته باشد.

» مطالعاتی در باره صنعت مربوط به برند خود انجام دهید و آن را با دیگران به اشتراک بگذارید« 

درباره صنعتی که در آن حوزه در حال فعالیت هستید مطالعه کنید و نظرسنجی‌هایی را درباره مسائل مرتبط با آن ترتیب دهید. سپس این اطلاعات را به اشتراک بگذارید. سعی کنید آمارهایی در ارتباط با عوامل تاثیرگذار در کسب و کار خود را تهیه کنید. اگر برای انجام اینکار به کمک نیاز دارید از شرکت‌های بازاریابی معتبر کمک بخواهید. سپس بعد از تهیه این آمارها آن‌ها را با دیگران به اشتراک بگذارید.

» افزایش سرعت بارگذاری وب سایت «

سرعت وب سایت یکی از عوامل حفظ ارتباط میان کاربر و وب سایت است. برای بالابردن سرعت سایت یک شبکه توزیع محتوا CDN با کیفیت بیابید و میزبانی سایت خود را به آن بسپارید. شرکت‌های بسیاری در ایران امروزه خدمات شبکه توزیع محتوا را ارائه می‌دهند. اما باید توجه داشت که با توجه به تحریم‌های ایران سرورهای خارجی ارائه دهنده این خدمات نمی‌توانند در ایران سروری داشته باشند و شرکت‌های ایرانی نیز در بیشتر کشورهای اروپایی و آمریکایی امکان داشتن سرور را ندارند. بنابراین عملا شبکه توزیع محتوا در ایران صرفا سرعت سایت را برای کاربران ایرانی بالا خواهد برد. علاوه بر انتقال سایت به یک شبکه توزیع محتوا می‌توان با بهینه سازی عکس های سایت و همچنین استفاده از ابزارهای آنالیز عوامل موثر بر سرعت بارگذاری سایت مانند SEMRush می‌توان مشکلات موجود در سرعت بارگذاری سایت را یافت و برطرف کرد.

» بهینه سازی برای گوشی های موبایل «

گوگل امروزه از قانون ایندکس کردن سایت هایی که ابتدا برای موبایل بهینه شده‌اند، پیروی می‌کند. در ضمن روز به روز از تعداد کاربرانی که برای مراجعه به وب سایت ها از کامپیوتر استفاده می‌کنند کاسته شده و بر تعداد کاربران موبایلی وب سایت‌ها افزوده می‌شود. در صورت بهینه نبودن وب سایت برای موبایل شما بخش عمده‌ای از کاربران خود را از دست خواهید داد.

» به کارگیری هدفگیری دوباره مخاطبان با روش Pixel «

یکی از روش‌های تبلیغات در سایت استفاده از بنرهای تبلیغاتی معمولی یا typical banner ads و روش دیگر بهره‌گیری از بنرهای تبلیغاتی با قابلیت هدفگیری مخاطبان قبلی سایت یا retargeting ads است.

در روش هدف گیری دوباره مخاطبان سایت، هنگامی‌که مخاطب به سایت مراجعه می‌کند یک کد جاوا به مرورگر او اضافه می‌شود که به این تکه کد Pixel یا کوکی گفته می‌شود. هنگامیکه کاربر دوباره به سایت مراجعه کند براساس این کد، تبلیغ نمایش داده شده به او متفاوت خواهد بود. این تفاوت می‌تواند در صفحه‌ای که کاربر در آن تبلیغ را مشاهده می‌کند یا محتوای خود تبلیغ باشد.

» در سایت خود یک بلاگ ایجاد کنید «

اگر در سایت خود بلاگ ندارید بسرعت یک بلاگ به سایت خود اضافه کنید. وبلاگ ها ارزش سایت شما را بالا خواهند برد و بر میزان ترافیک سایت شما خواهند افزود. به یاد داشته باشید که مطالب وبلاگ باید بصورت منظم بروز رسانی شود و وبلاگی که هر چند وقت یکبار دچار وقفه در محتوا گذاری شود فاقد ارزش است.

نوشته های مشابه

1 دیدگاه در “تکنیک های افزایش ترافیک سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.