سئو و بهینه سازی

روش های لینک سازی هدفمند

روش های لینک سازی هدفمند

لینک سازی هدفمند چیست؟

هدف از ایجاد یک لینک سازی هدفمند این است که بتوانیم ترافیک ورودی هدفمندی را وارد سایت خود کنیم. با لینک سازی هدفمند از طریق لینک‌های ورودی و یا خروجی به سایت خود باعث می‌شوید که سایت شما از اعتبار و ارزش بیشتری در نزد موتورهای جستجو برخوردار شود.

در تعریف لینک سازی هدفمند باید بگوییم که امروزه بازاریابی شکل‌های مختلف و گوناگونی برای خود پیدا کرده است که لینک سازی هدفمند یکی از این شکل‌های بازاریابی است. برای این که بتوانید در این بازاریابی موفق باشید و همواره یک گام از رقبای خود جلو بیفتید باید برای هرکاری هدف و استراتژی داشته باشید که در مورد لینک سازی نیز این قضیه صدق می‌کند. وقتی که هدف را مشخص کردید آن وقت است که می‌توانید یک استراتژی درست را برای رسیدن به آن پیاده سازی کنید. از مواردی که در لینک سازی هدفمند باید مد نظر قرار بدهید این است که هدفی که در استراتژی لینک سازی در نظر می‌گیرید با اهداف اصلی کسب و کار شما در ارتباط بوده و هماهنگی کامل داشته باشد و در یک سو حرکت کند. شاید در ابتدا در زمان‌های گذشته وقتی موتورهای جستجو این قدر هوشمند و پیشرفته نشده بودند لینک سازی و لینک هم اهمیتش این قدر گسترده نبود که بخواهیم در مورد آن استراتژی و هدف مشخصی تعریف کنیم. اگر چه باید به این نکته اذعان کنیم که همواره از زمانی که موتورهای جستجو به وجود آمدند تا به امروز لینک‌ها دارای ارزش و اعتبار قوی بودند؛ اما باید بدانیم که امروزه تأثیر پذیری لینک‌ها در سئو رتبه سایت ما به مراتب بیشتر از گذشته است. شاید به نحوی نا امید شوید که بگوییم لینک سازی هدفمند به این آسانی‌ها که فکر می‌کنید نیست. این طور نیست که امروز شما لینکی را بسازید و بخواهید به زودی نتیجه آن را ببینید این کار ممکن است زمان زیادی طول بکشد تا نتیجه دهد.

بررسی لینک سازی هدفمند در طراحی سایت:

مطمئناً به عنوان کسی که یک وبلاگ یا سایتی را راه اندازی کرده‌اید اولین اقدامی که انجام می‌دهید این است که محتوای مناسب برای سایت خود تهیه کنید. بعد باید به سراغ لینک سازی بروید. و از طریق لینک‌های داخلی و خارجی که به سایت شما می‌شود و یا این که شما به سایت دیگران می‌دهید بتوانید رتبه سایت خود را بالا ببرید. اما نکته‌ای که شاید خیلی از افراد به آن توجه نمی‌کنند این است که همواره این لینک سازی‌ها معمولاً به صورت هدفمند صورت نمی‌گیرد. چیزی که در مورد لینک سازی باید خدمت شما عرض کنم این است که امروزه لینک سازی به دلیل تأثیری که در بهبود سئو سایت‌ها دارد به طور پیوسته در حال تغییر و پیشرفت‌های زیادی است. باید بتوانید در وهله اول با این تغییرها کنار بیایید و خود را با آن‌ها هماهنگ کنید.

دلیل اهمیت لینک سازی هدفند در سئو سایت چیست؟

برای درک بهتر لینک سازی هدفمند، در اول کار باید نحوه ساخت لینک و روش تشخیص آن توسط موتورهای جست جوگر بدانیم.

» استارت تگ لینک سازی «

به عنوان تگ لنگر معروف می باشد و برای لینک سازی هدفمند استفاده می شود. موتورهای جست و جوگر با دیدن چنین تگی متوجه لینک سازی شده و آن را نیز دنبال می کنند.

» محل رجوع لینک «

در این بخش از تگ نویسی گزینه href بسیار مهم می باشد و مخفف کلمه ی hyperlink referral f می باشد و دارای آدرس سایتی می باشد که لینک به آن نیز اشاره می کند.
همچنین در این قسمت حتما نباید URL نوشته بشود و شما قادر هستید آدرس یک تصویر و یک فایل برای دانلود را نیز قرار دهید.حتی برای هدایت صفحه فعلی خود به بخش های متفاوت از همان سایت می توانید از هشتگ (#) استفاده بکنید.

» متن لینک شده «

متنی می باشد که توسط کاربر قابل مشاهده می باشد و زمانی که روی آن کلیک می شود به آدرسی که مشخص شده در قسمت href ارجاع داده می شود.
متن هایی که لینک شده است معمولا به رنگ های آبی و دارای خطی زیر لینک می باشد و زمانی که علامت فلش موس روی این متن ها بیاید تغییر شکل پیدا می کند و در اصل به مخاطب می فهماند که این یک لینک می باشد که با کلیک بر روی آن به صفحه مورد نطر ارجاع داده می شود.

» اتمام تگ لینک سازی «

استفاده از این علامت موتورهای جست و جوگر متوجه می کند که تگ لینک سازی در این بخش نمام شده است.

مزایای لینک سازی هدفمند در کسب و کار ها چیست؟

اگر می گوییم در سئو محتوا پادشاه است، پس در نتیجه لینک ها ملکه هستند. لینک سازی هدفمند از جمله با ارزش ترین سیگنال هایی هستند که موتور های جست و جوگر برای رتبه بندی نیز از آن استفاده می نمایند و همان طور که گفته شد لینک سازی هدفمند و با کیفیت قادر است میزان شانس شما را در افزایش رتبه بندی ها افزایش بدهد.
از مزایا های آن می توان به موارد زیر اشاره نمود:

» برقراری ار تباط با دیگران

» ایجاد ترافیک در سایت که باعث بالا رفتن رتبه شما در موتور جست و جوگر و در نتیجه مشتری بیشتر می شود.

» ساخت نام تجاری برای برند خود.

» بازاریابی رایگان از طریق ایفلوئنسرها و افراد تاثیر گذار.

» پیشی گرفتن از رقبای هم راستای خود.

» سرمایه گذاری همیشگی زیرا لینک سازی هدفمند جایگاه شما را موتور های جستوجوگر ثابت نگه می دارد.

» ایجاد اعتماد و اعتبار برند شما می شود.

روش های لینک سازی هدفمند:

» بک لینک به سایت های معتبر «

سعی کنید در صفحات مختلف سایت خود، با توجه به موضوعیت آن صفحه، به سایت های مرتبط مرجع آن زمینه لینک دهید و یا اشاره ای به آن سایت ها داشته باشید، این اقدام از چند جهت برای شما کاربرد داشته و موجب رشد سئوی سایت شما میشود:

.  بالا بردن سرعت ایندکس سایت شما – لینک دهی به سایت های معتبر باعث افزایش سرعت ایندکس سایت شما از طریق خزنده های موتور های جست و جو میشود.
.  لینک دهی به سایت های معتبر باعث لینک پذیری مقاله و سایت شما شده و به دنبال آن باعث مرجعیت سایت شما در آن زمینه میشود.
. البته باید توجه داشته باشید که این فرآیند نباید بیش از حد انجام شود. لینک های خروجی بیش از حد میتواند اثرات منفی را در پی داشته باشد.

» انتشار رپورتاژ آگهی در سایت های معتبر و مرتبط «

یکی از اصلی ترین استراتژی ها در مبحث لینک سازی هدفمند، نوشتن رپورتاژ در سایت های معتبر و مرتبط با فیلد کاری شما و قرار دادن بک لینک در این رپورتاژ ها است.
رپورتاژ اگهی ها از چند جهت میتواند برای شما حائز اهمیت و در سئوی سایت شما مسمر ثمر باشند:

. رپورتاژ آگهی به دلیل نهان بودن ویژگی تبلیغاتی بودن آن میتواند، مخاطب را بهتر جذب کرده و در مبحث افزایش ترافیک ورودی به سایت از طریق کلیک بر روی بک لینک های رپورتاژ اگهی عملکرد خوبی داشته باشد.
. همانطور که در وب معنایی و در وظایف الگوریتم برت عنوان کردیم، بک لینک های درج شده در رپورتاژ اگهی به دلیل موضوعیت محتوای صفحه با انکر تکست استفاده شده، تاثیر بیشتر و بهتر و کم ریسک تری را برای شما خواهد داشت.
.  بک لینک های درج شده در رپورتاژ اگهی معمولا به صورت بک لنیک فالو و دائمی هستند.

» ایجاد تعامل با کاربران و مشتریان «

یکی از دیگر روش های لینک سازی هدفمند و گرفتن بک لینک طبیعی، ایجاد تعامل با کاربران از طریق کامنت ها، شبکه های اجتماعی و انجمن های پرسش و پاسخ است. شما میتوانید از طرق مختلف که برخی از نمونه های ان را ذکر کردیم با مشتریان و حتی همکاران خود در ارتباط باشید، حضور فعال در این پل های ارتباطی با توجه به تشابه موضوعیت سایت ها و جامعه هدف کاربران یکی از راه های لینک پذیری هدفمند برای وب سایت ها به شمار میرود.

» فعالیت در گروه ها و شبکه های اجتماعی هم موضوع «

حضور طیف گسترده ای از کاربران بالقوه شما و همچنین همکاران شما در انجمن ها و گروه های مختلف در سطح وب و شبکه های اجتماعی، و صحبت از برند شما در این بسترها، باعث شناسایی برند شما در دراز مدت خواهد شد.
شما میتوانید در اوایل کار به صورت تصنعی این گفتمان ها را شکل دهید. به طور مثال اگر زمینه کاری شما طراحی وب سایت است، وارد انجمن های هم موضوع شوید و به سوال کسانی که سوالی در زمینه طراحی سایت داشته اند پاسخ داده و سایت خود را به عنوان منبع پاسخ آن خبر جلوه دهید.
همانطور که میدانید تاثیر بک لینک هایی که از یک سایت هم موضوع اما با کیفیت پایین جذب میکنید، بسیار بالاتر از بک لینک از یک سایت معتبر اما با موضوع غیر مرتبط است. موتور های جست و جو گر گوگل بسیار به این موضوع اهمیت میدهند که سایت های میزبانی که به دیگر سایت ها لینک میدهند، آیا قرابت معنایی با سایت های مهمان دارند یا خیر.
پلتفرم لینکیار یکی از بزرگترین پپلتفرم های لینک سازی در ایران است که شما با استفاده از پنل کاربری آن میتوانید سایت های هم موضوع خود را با چند فیلترینگ ساده انجام داده و در کوتاه ترین زمان ممکن، سایت های با کیفیت و هم موضوع خود را پیدا کرده و اقدام به لینک سازی هدفمند کنید.

» تولید محتوای با کیفیت «

یکی از بهترین روش های برای جذب بک لینک طبیعی، تولید محتوای با کیفیت است. تجربه ثابت کرده است که تولید محتوای مرجع و دست اول، یکی از اصلی ترین عامل های ساخت بک لینک به صورت طبیعی برای یک وب سایت هستند.

» نشر مقالات در وب سایت هایی که قابلیت انتشار مطالب را به شما میدهند «

یکی دیگر از روش های ساخت بک لینک هدفمند برای برند سازی و ارتقای جایگاه کلمات کلیدی (آمدن به صفحه اول گوگل)، انتشار مقاله و مطالب خود در سایت هایی است که اجازه انتشار مقاله را به شما میدهند، در ایران نیز نمونه هایی از این وب سایت ها وجود دارد : سایت هایی مثل تدسا و …

» ساخت کتاب های الکترونیکی – بک لینک هدفمند «

از دیگر روش های ساخت بک لینک های هدفمند که موجب رشد جایگاه شما و جذب ترافیک به صورت مداوم و در دراز ممدت میشود ساخت کتاب های الکترونیکی در قالب های مختلفی چون Pdf و … وباز نشر آنها در شبکه های اجتماعی و دیگر سایت ها است.
• جالب است بدانید موتور های جست و جوگری چون گوگل، قابلیت خواندن محتویات و لینک های موجود در اینگونه فایل ها را دارند.

» پروفایل شبکه های اجتماعی «

از دیگر روش های ساخت بک لینک، لینک سازی در قسمت پروفایل های شبکه اجتماعی است، شما میتوانید با ساخت بک لینک در شبکه های اجتماعی و همچنین تقویت این صفحه ها، جذب ترافیک قابل توجهی را داشته باشید.
دقت کنید که یکی از ساختار های مهم موتور های جست و جو برای شناخت سایت های معتبر، بررسی صفحات محبوب شبکه های اجتماعی است.

» انتشار مطالب و مقالات به صورت زمان بندی شده و منظم – لنیک سازی هدفمند «

انتشار مقالات و مطالب خود به صورت منظم و زمان بندی شده در وبلاگ ها و وبسایت های هم موضوع و همکار خود، بسیار تاثیر بیشتری نسبت به انتشار مقاله و کپی ان در هزاران سایت و وبلاگ خواهد داشت. توجه داشته باشید که این روش میتواند در کنار روش های دیگری چون خرید بک لینک و خرید رپورتاژ اگهی از هزینه مالی بسیار پایین تری برخوردار بوده و برای وب سایت شما بسیار کارآمد باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *