تبلیغات در شبکه های اجتماعی

فنون طراحی کاتالوگ دیجیتال

فنون طراحی کاتالوگ دیجیتال

کاتالوگ چیست؟

کاتالوگ دیجیتال نمونه از کاتالوگ های تبلیغاتی الکترونیکی می باشد که یک رسانه تبلیغاتی مناسب با بهره گیری از تکنولوژی های روز و ترکیب طراحی گرافیک و کدنویسی های نرم افزاری به شمار می رود و قابلیت اجرا بر روی رایانه ها و سیستم های الکترونیکی و همچنین بارگزاری بر روی وب سایت های اینترنتی را دارد

پایه اصلی پیدایش این نوع از ابزار تبلیغاتی پیشرفت و توسعه تکنولوژی های الکترونیکی بوده است

اگر در گذشته اکثر کاتالوگ ها به صورت چاپی ارائه می شد با افزایش استفاده از دستگاه های الکترونیکی مانند موبایل و تبلت و لپتاپ ها خیلی از شرکت ها و سازمان ها به سمت استفاده از کاتالوگ های دیجیتال روی آورده اند.

مزایای استفاده از کاتالوگ دیجیتال:

» مشتریان می توانند از هرجایی به کاتالوگ شما دسترسی داشته باشند
» امکان اشتراک گذاری کاتالوگ دیجیتال
» ادغام پرونده های چندرسانه ای از قبیل صوتی و تصویری با کاتالوگ دیجیتال
» کاتالوگ خود را با فروشگاه وب یا دیگر منابع آنلاین خود متصل نمایید
» اپدیت و به روز رسانی آسان تر نسبت به کاتالوگ چاپی
» کاهش هزینه های چاپ و توزیع
» از کاتالوگ خود برای ارزیابی داده های کلیدی مشتری استفاده نمایید
» یک کاتالوگ دیجیتال باید به عنوان افزونه فهرست چاپ موجود شما عمل نماید.

چاپ کاتالوگ حرفه ای دیجیتال:

چاپ کاتالوگ حرفه ای دیجیتال مستلزم یک طراحی کاتالوگ حرفه ای است. در چاپ حرفه ای دیجیتال کاتالوگ نیاز به ناظر چاپ با تجربه و تجهیزات بروز چاپ دارد ، یک اشتباه در یک صفحه و فرم بندی می تواند به مشکلی عظیم در پروژه تبدیل شود ، پس رعایت اصول بسیاز حائز اهمیت می باشد، از عوامل تاثیر گذار در یک چاپ حرفه ای می توان به عکاسی صنعتی محصولات ، طراحی گرافیکی براساس اصول چاپ و صفحه آرایی، نظارت بر چاپ ، خدمات پس از چاپ شامل روکش ، و همچنین صحافی دقیق ، می باشد ، این مجموعه با ارائه خدمات پیش شامل : آتلیه عکاسی صنعتی و تبلیغاتی ، آتلیه طراحی و لیتوگرافی ، چاپ افست چهار رنگ و پس از چاپ شامل : دایکات ،روکش سلفون مات و براق ، یووی موضعی و صحافی منگنه و چشم گرم قادر به انجام پروژه های خاص ( لوگو برجسته ، طلاکوب ، برش روی جلد ، کاتالوگ فولدری جیب دار ، پنجره دار کردن جلد و … )خلاقانه حرفه ای در اسرع وقت با مناسب ترین قیمت می باشد . نمونه های طراحی کاتالوگ این مجموعه در وب سایت تخصصی idehgostar.co ایده گستر در دسترس می باشد . ایده گستر با اجرای بیش از 500 پروژه موفق بارضایتمندی 90% درصدی مشتریان ،افتخار همکاری با شرکت ها و سازمان های بزرگ داشته است.

نرم افزار ساخت کاتالوگ الکترونیکی به ما کمک می‌کند به شیوه‌ای نوین و بسیار پیشرفته برای محصولات و خدمات خود اقدام به طراحی کاتالوگ دیجیتالی کنیم. فقط چنین بروشوری را می‌توان در طراحی سایت خود قرار داد، به همین دلیل ساخت کاتالوگ الکترونیکی از یک امتیاز، رفته رفته تبدیل به یک اجبار می‌شود.

برای معرفی تمامی خدمات ارائه شده و محصولات تولید شده توسط شما، باید یک کاتالوگ جامع برای خود طراحی کرده باشید، به طوری که هر فردی با خواندن آن متوجه شود قادر به دریافت چه خدمات و کالاهایی از مجموعه شما است. امروزه مدت ها است زمان استفاده از بروشورهای کاغذی به پایان رسیده است و باید به فکر استفاده از نرم افزار ساخت کاتالوگ الکترونیکی باشیم.

تفاوت های طراحی کاتالوگ دیجیتال و کاتالوگ چاپی:

تمامی فرایند های فنی و تخصصی طراحی کاتالوگ بصورت دیجیتال با طراحی کاتالوگ ها بصورت چاپی همانند یکدیگر است با چند تفاوت اساسی:

. اول اینکه در طراحی کاتالوگ های چاپی ابعاد کاتالوگ ها باید متناسب با استانداردهای کاغذ تنظیم شوند
تا با کمترین میزان پرتی ممکن بیشترین بازدهی را ایجاد کنند. اما در طراحی کاتالوگ بصورت دیجیتال،
ابعاد کاتالوگ باید متناسب با صفحه نمایش مانیتورها و گوشی های موبایل تنظیم شوند.

. با در نظر گرفتن این نکته باید طراحی کاتالوگ های دیجیتال را در دونسخه عمودی و افقی توسعه داد.

. نسخه افقی برای نمایش مناسب در مانتیور و نسخه عمودی برای نمایش در گوشی های هوشمند.

تفاوت مهم دیگری که در طراحی کاتالوگ بصورت دیجیتال و طراحی کاتالوگ های چاپی وجود دارد این است که در طراحی کاتالوگ های چاپی؛ تعداد صفحات باید مضربی از عدد ۴ یا ۸ درنظر گرفته شود تا در فرم بندی نهایی برای چاپ، با کمترین میزان پرتی ممکن تولید کاتالوگ ها انجام شود. بنابراین برای افزایش و یا کاهش تعداد صفحات کاتالوگ ها نیز باید این مضرب را در نظر گرفت.
همچنین در طراحی کاتالوگ های چاپی حتما باید شماره صفحه آخر کاتالوگ با عدد زوج خاتمه پیدا کند.
اما در طراحی کاتالوگ های دیجیتال این محدودیت ها وجود ندارند و تعداد صفحات داخلی کاتالوگ ها می توانند به هر میزان که مورد نیاز باشد کم یا زیاد شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *