سئو و بهینه سازی

قوانین لینک سازی در سئو

قوانین لینک سازی در سئو

چرا لینک سازی این قدر مهم است؟

موتورهای جستجو برای کشف وب‌سایت‌های جدید و انجام رتبه‌بندی سراسری وب‌سایت‌ها در صفحه نتایج جستجو، از لینکها استفاده می‌کنند. به بیان دیگر، آن‌ها در محتوی جدید می‌خزند و آتوریتی سایت را بر اساس آتوریتی برگرفته از منابع خارجی تعیین می‌کنند.
و این بدان معناست که لینک پروفایل وب‌سایت‌ها، یکی از مهم‌ ترین فاکتورهای رتبه دهی گوگل است. وقتی گوگل در سال‌1990 رتبه‌بندی صفحه را معرفی کرد، تعداد بک‌لینک‌ها به عنوان یکی از معیارهای مهم رتبه‌بندی سراسری مورد استفاده قرار می‌گرفت. هر‌چه بیشتر لینک به‌دست می‌آوردید برای رتبه‌تان بهتر بود.

از آن‌جایی که این کار به راحتی امکان جعل و سوء استفاده را دارد، به‌روزرسانی الگوریتم‌های گوگل، بر مجازات تکنیک‌های لینک سازی سایه‌ای متمرکز شد.
امروزه دیگر بک لینک سازی برمبنای تعداد بالای بک‌لینک صورت نمی گیرد و غالبا بر اساس کیفیت و مرتبط بودن انجام می‌شود. در ادامه با این مقاله از استدیو تدسا (هلدینگ بین المللی توسعه دهندگان) همراه باشبد.

قوانین لینک سازی:

» تعیین ارزش لینک

. جدا از رتبه بندی سایت، لینک چه ارزش دیگه ای برای سایت داره؟
. باعث افزایش بازدید کنندگان سایت میشه ؟
. با موضوع صفحه مورد نظر مرتبطه ؟
. باعث افزایش اعتبار می شه؟

» لینک سازی با سایت های که برند شما را به کاربران آشنا میکنند

یکی سریع ترین روش ها برای دریافت لینک این است که شما باید ببیند سایت های که شما را معرفی کرده اند در مواقعی این امکان رخ می دهد که خیلی از سایت ها، صفحه سایت شما را برای کاربران معرفی می کنند اما لینک نداده اند، باید با این سایت ها ارتباط برقرار کنید و بگویید نظرشان درباره ایجاد لینک به سایت شما چیست؟

» در کار خود حرفه ای باشید ازچیزهای خوب پشتیبانی کنید

شما می توانید با اسپانسر شدن برخی از مراکز خصوصی یا حتی دولتی در هر اندازه ای که باشند لینک دریافت نماید، شاید این سوال پیش بیاید که اکثر این مراکز سایت ندارند و یا اگر داشته باشند این کار را برای سایت ما انجام نمی دهند،! شما از این گزینه سایت ها میتوانید برای حمایت از کنفرانس ها و همایش ها استفاده کنید.

» تولید محتوای خوب و اورجینال

خیلی از مدیران سایت در مورد تولید محتوا صحبت می کنند اما زمانی که بحث لینک سازی پیش می آید این ادعا را دارند که لینک سازی یک فرآیند مرده و قدیمی می باشد ، محتوای با کیفیت و کامل تولید کند و از لینک دهی دیگر سایت ها لذت ببریدبله درست است یه یک عمل هوشمندانه است.اما باید درباره چیزی فراتر از این صحبت کنیم، منظور من ساخت لینک و بعد از آن بدست آوردن لینک است.

» لینک های شکسته سایت را درست کنید

این فرایند یکی از تکنیک های استفاده مجدد از لینک ها می باشد که وقت کمی هم میگرد و هم چنین احتیاج به تلاش فراوان ندارد، در واقع همان لینک های است که در سایتتان داشتید و الان صفحه آن لینک با خطای 404 مواجه می شودزمانی که کاربران سایت وارد صفحه می شوند ، بدلیل انتقال صفحه به صفحه های دیگر یا حذف آن صفحات با این خطا مواجه می شوند.. بهتر است از کد انتقال ۳۰۱ برای انجام این کار برای انتقال اعتبار صفحه به صفحه دیگر استفاده کنید.

نکاتی که برای لینک سازی باید بدانید اما نباید انجام دهید!

» استفاده از کلمات و متن های ویژه برای تمام لینک ها

این موصوع در واقع اسپم به نطر می رسد، خیلی از متخصصان دنیای وب برای باره ها این موضوع را بیان کرده اند که باید از این روش سرپیچی کرد و آن را کنار گذاشت ، سایت ها باید به صفحانی که بیشتر مرتبط با موضوع آنها می باشند باید لینک بدهنداین فرایند موثر تر و طبیعی تر خواهد بود و گوگل این فرایند را ارگانیک در نظر می گیرد و در بلند مدت کمک فراوانی به سایت شما خواهد کرد. این مورد شاید تنها یک پیشنهاد باشد اما دیگر موارد را حتما انجام دهید.

» خرید بک لینک های بی کیفیت

اگر قصد خرید بک لینک باید در مورد کیفیت سایت ها و لینک های که دریافت می نماید حتما به خوبی اطلاع داشته باشد،بسیاری از سایت ها فروش بک لینک با ثبت دوباره دامنه های منقضی شده دارای اعتبار، پکیج های فروش بک لینک خود را بیشتر می کنند،ولی این نوع سایت ها و بخصوص لینک خروجی آنها را به آسانی برای گوگل به راحتی قابل شناسایی می باشند ،بجز ضرر چیزی برای سایت شما نخواهد داشت!در واقع این فقط یکی از فرایند ها ی کیفیت پایین بک لینک می باشد،و در هنگام خرید باید به مواردی مانند اعتبار دامنه، عمر وب سایت، تعداد لینک های خروجی و … نیز توجه کنید.

» لینک های مخفی

لینک های سفیدی که در یک زمینه سفید وجود دارند از دید بازدید کنندگان مخفی میباشد اما خزشگرها آنها را شناسایی می کنند. از این کار دوری کنید. این فرآیند قدیمی می باشد و امروزه یکی از فرآیند های خطرناک می باشد.موتور جستجو گوگل بسیار هوشمند شده و این موارد را تشخیص می دهد، متاسفنه الان برخی از سایت ها این فرایند استفاده می نمایند و از سمت گوگل جریمه هم می شوند.

» لینک های دایرکتوری کم کیفیت

لینک ها و نوشته ها به طور متمادی بار گذاری می شود و دیگر موثر نخواهند بود، و نباید مورد استفاده قرار بگیرد، به نظر خیلی از خبرگان سئو اینکه یک دایرکتوری خوب به راحتی و رایگان لینک شما را در سایت خودش اضافه نمی کنه!

» لینک های بخش فوتر و هدر سایت

این نوع لینک ها در قسمت فوتر و بالای سایت وجود دارد و این فرآیند باعث میشود اسپم شدن سایت می شود ، در واقع این بخش مرتبط با با طراحان و سئو کاران به نوعی کپی رایت می باشد ،و می بایست این دوستان هم (از جمله خود ما) به روش های متفاوتی کپی رایت خودشون را قرار بدن!

» لینک های قسمت کامنت با متن خاص

در پشتیبانی سایت از این فرآِیند هم باید دوری کنید، مانند موارد قبل ، این فرآِند می تواند باعث اسپم شدن سایت شما شود،، در بلند مدت به شما کمکی نخواهد کرد و در واقع ارزشی برای وبسایت نداره. پس مانند مابقی نبایدهای دیگر این را هم استفاده نکنید.

» سوء استفاده از پست های مهمان

از پست مهمان تنها برای لینک سازی استفاده نکنید ،شاید بسیاری از افراد این مطلب را بیان کنند که علاقه فراوانی به پست مهمان دارند،چه لینک ساخته شده باشد چه لینکی ساخته نشده باشد ، در هر صورت پست مهمان از ارزش بسیار بالایی برخوردار است و تنها به عنوان فرصتی برای لینک سازی بهش نگاه نکنید.

» ابزارهای خودکار

این ابزارها در تولید لینک و وبلاگ های گوناگون مورد استفاده قرار میگیرد ،یکی از این ابزار ها ScrapeBox است که در وبلاگ ها لینک هایی را در کامنت ها ایجاد می کنه. در واقع نمونه های داخلی برای سیستم های بلاگدهی فارسی نیز بسیار وجود داره. به هیچ عنوان این مورد را به کار نبرید.

» راه اندازی شبکه لینک دهی خصوصی

خیلی از افراد متقعد هستند که تعدادی وبلاگ راه اندازی نمایند که و ازطریق آنها به وب سایت خود لینک دهی کنند، این فرآیند شما را با مشکل مواجه می نماید ، زمانی که گوگل شما را شناسایی کنند که حتما این کار را انجام می دهد ،وبسایت شما هم جریمه میشه و هم از ایندکس حذف خواهد شد. این آیتم به شدت اسپمه و پیشنهاد می کنیم که استفاده ازآن خود داری کنیدک

» تبادل لینک

در گذشته فرایند به نام تبادل دو طرفه وجود داشت، در واقع هر دو سایت فرایند لینک دهی را برای هم انجام می داند، این فرایند خیلی طول نکشید که توسط گوگل شناسایی شد و دیگر تاثیری ندارد، و حالا باید با روش های موثر و لینک دهی طبیعی و با اعتبار بالا در یافت کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.