تبلیغات در شبکه های اجتماعی

معرفی ترفند های افزایش کامنت

معرفی ترفند های افزایش کامنت

اهمیت کامنت در اینستاگرام:

در واقع، اینستاگرام پست‌ها را رتبه‌بندی می‌کند و آن‌ها را با توجه به رتبه‌شان اولویت‌بندی می‌کند. تعداد لایک‌ها و کامنت‌ها از جمله مهم‌ترین مواردی هستند که روی رتبه‌بندی یک پست تأثیر می‌گذارند. به‌طور کلی ۳ فاکتور در رتبه‌بندی کردن پست‌ها توسط الگوریتم اینستاگرام در نظر گرفته می‌شود:

» تعداد لایک‌ها و کامنت‌‌های یک پست اینستاگرام «
» تعاملات کاربر با پست‌های قبلی شما «
» زمان به اشتراک گذاشتن پست «

اگر پست‌هایتان معمولاً توسط فالوورها مورد توجه می‌گیرد، مطمئناً نتیجه خوبی از فعالیت در اینستاگرام خواهید گرفت. هر چقدر افراد بیشتری پست‌های شما را لایک کنند یا برای آن‌ها کامنت بگذارند، احتمال نمایش آن‌‌ها در تب Explore نیز بیشتر می‌شود. به این ترتیب، افرادی که صفحه شما را فالو نکرده‌اند نیز می‌توانند عکس‌های پرطرفدار شما را ببینند.
لایک‌ها، کامنت‌ها و تعداد بازدید ویدئوها در اینستاگرام بسیار باارزش هستند زیرا فاکتورهای مهم الگوریتم اینستاگرام بوده و محل قرار گیری پست شما را در فید خبری مشخص می‌کنند. همانطور که در بالا هم گفته شد هر چه تعداد لایک و کامنت اینستاگرام شما بیشتر باشد، احتمال دیده شدن پست‌هایتان در Explore اینستاگرام بیشتر می‌شود.
بنابراین، اگر می‌خواهید برند موفقی در شبکه‌های اجتماعی داشته باشید، سعی کنید ساعت مناسب به اشتراک گذاشتن پست‌ها را پیدا کنید، از هشتگ‌های مرتبط استفاده کنید و از طریق برگزار کردن مسابقه، تشویق کردن فالوورها به کامنت گذاشتن و دیگر نکته‌هایی که در این مقاله از تدسا بررسی کردیم، درگیری آن‌ها با پست‌هایتان را افزایش دهید.

راهنمای الگوریتم فید اینستاگرام:

در ژوئن ۲۰۱۶، اینستاگرام اعلام کرد الگوریتم خود را تغییر می‌دهد تا به کاربران محتوای نخستین، صرف‌نظر از اینکه چه زمانی پست می‌شود، مراقبت از آن‌ها را نشان دهد.

این امر کار را برای بازاریابان رسانه‌های اجتماعی سخت‌تر می‌کند که بتوانند پست‌های ارسالی در اینستاگرام را ببینند و از افزایش کامنت اینستاگرام مطلع شوند؛ زیرا بیشتر کاربران، ۷۰ درصد از محتوای موجود در فید خود را از دست می‌دادند. کمی پس‌ازآنکه فیسبوک شروع به اولویت‌بندی پست‌های دوستان و خانوادۀ کاربران در سال ۲۰۱۸ کرد، اینستاگرام از این کار پیروی و الگوریتم‌های اینستاگرام شروع به کمتر کردن اولویت‌بندی برند‌ها و تبلیغات کردند.

گاهی پست‌های برند‌ها با تعامل طبیعی می‌توانند این الگوریتم‌ها را شکست دهند و به افزایش کامنت اینستاگرام برسند. چند فاکتور وجود دارد که بر رتبه‌بندی یک پست در فید اینستاگرامی اثر می‌گذارند و تعداد لایک‌ها و کامنت‌هایی که یک پست به آن می‌رسد، یکی از آن‌هاست. موارد زیر در رتبه‌بندی فید کاربر اینستاگرامی مهم هستند:

» تعداد کامنت ها و لایک های ارسال‌شده «
» این مطلب که آن کاربر در گذشته با محتوای شما تعامل داشته است «
» اینکه چند وقت پیش ارسال کرده‌اید «

اگر پست‌های اصلی اینستاگرام شما توسط طرفدارانتان جذب شوند، حلقۀ بازخورد مثبتی ایجاد می‌کنند و افزایش کامنت اینستاگرام را خواهند داشت؛ هرچه افراد بیشتری در مورد یک پست لایک کنند و کامنت بدهند، آن پست با احتمال بیشتری در برگۀ کاوش ظاهر خواهد شد؛ جایی که کاربرانی که فالوور شما نیستند، می‌توانند محتوای محبوب‌تان را بررسی کنند.

تکنیک هایی که با انجام آنها تعداد کامنت هایتان (N) برابر میشود…

» انتشار مطلب در زمان های طلایی

زمان دقیق انتشار پست‌ها شاید دیگر چندان برای الگوریتم‌های اینستاگرام اهمیت نداشته‌باشد؛ اما این زمان برای کاربران همچنان مؤثر است. در واقع اگر در زمانی که بیشتر میزان کاربر در اینستاگرام حضور دارند؛ پست خود را منتشر کنید؛ ناخواسته در افزایش کامنت اینستاگرام موفق خواهیدبود. به این منظور از برنامه‌های مانند Agorapulse استفاده کنید. این برنامه پربازدیدترین زمان برای انتشار پست را به شما نشان می‌دهد. علاوه بر این این امکان نیز وجود دارد که فهرستی از مطالبی که قصد انتشار آنها را دارید؛ در صف قرار دهید تا در زمان مشخص به صورت اتوماتیک منتشر شود.

» پست‌های هیجان‌انگیز منتشر کنید

برخی از پست‌ها به صورت کاملا طبیعی مخاطب را وادار می‌کنند که اظهار نظر کند. این گونه پست‌ها غالبا عاطفی، احساسی و برانگیزنده هستند. اگر چنین پست‌هایی را در زمان تعطیلات یا ساعت اوج مصرف اینستاگرام منتشر کنید؛ میزان افزایش کامنت اینستاگرام شما را حیرت‌زده خواهد کرد.

» دریافت نوتیفیکیشن را فعال کنید

این کار را انجام دهید تا در کنار افزایش کامنت اینستاگرام بتوانید به‌سرعت به کامنت‌های فالوورهای خود پاسخ دهید یا آن‌ها را لایک کنید. به یاد داشته باشید، هرچه کاربران بیشتری با حساب‌تان تعامل داشته باشند، محتوای شما در فیدهای آن‌ها بیشتر ظاهر خواهد شد.
به پروفایل خود بروید، روی نماد چرخ دنده تنظیمات در گوشۀ سمت راست بالای صفحه ضربه بزنید، روی تنظیمات نوتیفیکیشن بروید و اقداماتی را که می‌خواهید اینستاگرام انجام دهد، برگزینید.

»حرفه ای پست بنویسید

برای جذاب شدن پست ها باید حرفه ای بنویسید . برای حرفه ای نوشتن باید از آدمهای حرفه ای استفاده کنید . برای این منظور باید یا از تولید کننده های حرفه ای محتوا استفاده کنید و کار را به متخصص بسپارید یا می توانید از اینفلونسر های اینستاگرام استفاده کنید . اینفلونسرهای اینستاگرام افرادی هستند که به احتمال زیاد قبل از حضور در شبکه های اجتماعی افراد معروف و مشهوری نبوده اند. اما با حضور حرفه ای و جذاب در اینستاگرام توانسته اند مخاطب و فالوورهای زیادی را جذب کنند . پس مشخصا کاملا مطمئن هستید که این افراد می توانند مخاطب بیشتری را جذب کنند . پس می توانید با اطمینان کامل صفحه اینستاگرام خود را به آنها بسپارید و مطمئن باشید که می توانند تاثیر گذار باشند و مخاطبان هدف شما را به صفحه شما بکشانند . داشتن مخاطب زیاد در کنار جذاب بودن پست ها ، می تواند عاملی برای افزایش کامنت اینستاگرام باشد.

» مسابقه برگزار کن

برگزاری مسابقات یکی از هیجان‌ انگیزترین و تاثیرگذارترین راه‌ کارها برای افزایش کامنت در اینستاگرام به صورت رایگان هستند. بنابر قوانین جدید اینستاگرام شما نمی‌توانید از مخاطبان بخواهید که دوستان خود را به مسابقه دعوت کنند؛ اما می‌توانید از آنها بخواهید که برای شرکت در مسابقه کامنت بگذارند.

» داشتن برنامه دقیق برای زمان انتشار پست

یک زمان مشخص را برای انتشار پست انتخاب کنید، سپس با انتخاب یک تقویم، زمان های دقیق انتشار پست ها را مشخص کنید. یک برنامه عالی برای زمان انتشار پست ها، مخاطبان بیشتری به سمت شما، می کشاند و در مقابل با انتشار پست های جذاب و کنجکاو کننده و بکارگیری انواع روش افزایش کامنت اینستاگرام، به هدف خود، خواهید رسید. برنامه های زیادی برای ایجاد تقویم های محتوایی وجود دارد، شما می توانید از google sheet استفاده کرده و برای پست های خود، برنامه ریزی داشته باشید.

» میزبانی تبلیغات یا پیشنهاد ویژه پیج های دوست و رقیب

یکی از روش های افزایش کامنت اینستاگرام رایگان، میزبانی تبلیغات یک پیج رقیب یا یک پیج کاری در حوزه کاری خود است. شما می تواند با این کار با کاربران آن ها ارتباط برقرار کرده و هم باعث افزایش فالوور اینستاگرام رایگان برای خود شوید و هم کامنت های خود را از این طریق افزایش دهید. مثلا شما که در حوزه دکوراسیون داخلی فعالیت دارید، می توانید از این روش افزایش کامنت اینستاگرام استفاده کرده و بیایید یک پیج فروش کاغذ دیواری را معرفی کنید یا اینکه نکته ای خاص در مورد آن در یک پست بیان کنید.

این راهکار چند مزیت برای شما خواهد داشت:

. در صورتی که پیجی که قصد معرفی آن را دارید یا می خواهید در یک پست نکاتی را در مورد آن بیان کنید، فالوور بیشتری داشته باشد، با تگ کردن وی، می تواند اندکی از فالوورهای آن را برای خود جذب کنید.
. این کار می تواند باعث جلب توجه پیج هدف شود و آن ها نیز برای شما تبلیغاتی را در نظر بگیرند که در این راستا می توان به هدف افزایش لایک و کامنت اینستاگرام خود رسید.
. این تعامل می تواند کاربران را وفادارتر به شما کند.

» از مخاطبان و بازدید کنندگان صفحه خود سوال بپرسید

یکی از بهترین روش ها برای ترغیب مخاطب برای کامنت گذاشتن ، پرسیدن سوال و به چالش کشیدن آنها است . معمولا افراد کمی می توانند در مقابل وسوسه پاسخ گویی به سوالی خصوصا چالش برانگیز مقاومت کنند و به سوال پاسخ ندهند . پس تا جایی که می توانید در انتهای پست ها از مخاطب سوال بپرسید . همه مخاطبان دوست دارند اظهار نظر کنند و ایده ها و نظرات خود را در مورد موضوعی با دیگران به اشتراک بگذارند و شروع به بحث با آنها بکنند . پس شما شروع کننده باشید و مشکل را بگویید و از مخاطب راه حل بخواهید.

»پست های خنده دار، شگفت آور و جذاب تولید کنید

بعد از بررسی ها و تحقیقاتی که صورت گرفت، متوجه شدیم که برخی پست های اینستاگرام، با بازخورد بسیار عالی روبرو می شوند. موضوع طنز در اینستاگرام به طور ویژه برای کاربران جذاب بوده و باعث شده است که آن ها، مجاب به کامنت گذاشتن در آن پست، شوند. موضوعات روز نیز می تواند باعث افزایش بازدید پست و حتی باعث افزایش کامنت رایگان برای شما شود.

مثلا اگر بتوانید پستی با مضمون کرونا تولید کرده و آن را به کسب و کار خود، ربط دهید، برای شما کامنت، لایک و فالوور بسیاری را جذب می کند.

قطعا در کسب و کار شما، موضوعات کنجکاو کننده وجود دارد که باعث شود کاربر سوال خود را در کامنت از شما بپرسد. در صورتی که بتوانید پست های خیره کننده و جذاب تولید کنید، کاربر به توانایی شما پی برده سوالات مجهول خود را در کامنت یا دایرکت می پرسد.

» به مخاطب شوک وارد کنید!

شاید این راهکار یکی از جالب ترین راهکارهای افزایش کامنت اینستاگرام باشد . پست های خنده دار بگذارید یا پست هایی که احساسات مخاطب را قلقلک بدهد . این نوع محتوا ها معمولا به شدت و با سرعت بالایی وایرال یا ویروسی می شوند . عطسه یکی از مخاطبان که جذب این پست شده می تواند ویروس کسب و کار شما را بین هزارن فرد دیگر پخش کند و آنها را به برند شما مبتلا کنند.

»استفاده از هشتگ های مرتبط

وقتی مطالب خود را با هشتگ های مرتبط و محبوب اینستاگرام بارگزاری می کنید، پست های شما در جستجوی آن هشتگ ها و صفحه Explore ظاهر می شود. در واقع، پست هایی که حداقل دارای یک هشتگ هستند معمولاً بیش از 12٪ تعامل بیشتری دارند. تأثیرگذاران و کاربران علاقه مند ممکن است وقتی ببینند شما در مورد موضوعات مورد علاقه خود صحبت می کنید به صورت ارگانیک اظهار نظر می کنند یا می توانید برخی از استراتژی های بالا را برای ایجاد تعامل ترکیب کنید.

در واقع در صورتی می توانید به صورت کاملا واقعی کامنت های خود را افزایش دهید که تمام ترفندهایی که برای شما بررسی می کنیم را در استراتژی و برنامه پیج اینستاگرام خود، در نظر بگیرید.

»میزبان یک مشارکت اینستاگرامی باشید

مشارکت‌های اینستاگرامی روشی جالب برای به‌دست‌آوردنِ مطالب تازه در اینستاگرام شما و همکاری با همکاران بوده و در افزایش کامنت اینستاگرام اثرگذار هستند. آن‌ها راهی هوشمندانه برای ایجاد جذابیت بیشتر اینستاگرامی نیز به شمار می‌روند.

مشارکت‌ها شامل کاربرانِ اینستاگرامی هستند که معمولاً برای یک روز، فید دیگری را به دست می‌آورند و از دیدگاه خود پست می‌کنند. مشارکت‌ها اغلب از منظر زیر انجام می‌شود:

. یک همکار
. فردی اثرگذار
. سازمان دیگری در صنعت شما

این مشارکت‌ها به شما در افزایش کامنت اینستاگرام کمک می‌کنند؛ چه در حساب شما انجام شوند، چه اینکه حساب دیگری را در دست داشته باشید. در اینجا نمونه‌ای از مشارکتی وجود دارد که ما با دوستانمان در WeWork برگزار کردیم. WeWork توانست داستان‌های برند و عضو را برای مخاطبانِ کاملاً جدیدی از فالوورهای مشغول در HubSpot به اشتراک بگذارد.

WeWork به‌منظور دنبال‌کردن حساب اینستاگرامی خود، با اعلام فراخوانی برای (CTA) اقدام به بستن مشارکت کرد؛ یعنی جایی که فالوورهای جدید شروع به لایک‌کردن و کامنت‌گذاشتن در مورد پست‌های تازه کردند. در HubSpot، ما از کامنت‌های طرفداران WeWork و سایر افراد علاقه‌مند به مشارکت لذت بردیم.

مشارکت‌ها برای میزبان و مهمان، دارای حالت برد ـ برد هستند. یاد بگیرید چگونه با کمک بافر از یک نفر میزبانی کنید.

» از ایموجی‌های مرتبط برای جلب نظر استفاده کنید

در‌حالی‌که هشتگ‌ها می‌کوشند تا جست‌وجوها را به پست شما بکشانند، ایموجی‌ها نگاه مردم را به کپشن‌های شما سوق می‌دهند. توجه بیشتر به کپشن‌های شما ممکن است به معنای جذابیت، کامنت و لایک بیشتر برای پست کلی باشد.

در زمان استفاده از ایموجی‌ها اطمینان یابید برای آنچه می‌نویسید، منطقی هستند و برای شرکت شما مناسب به نظر می‌رسند. استفاده از دو سه تا ایموجی می‌تواند رنگارنگ و جالب باشد، اما تعداد زیادی از آن‌ها را به کار نبرید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *