سئو و بهینه سازی

معرفی و بررسی سایت داینامیک

معرفی و بررسی سایت داینامیک

طراحی سایت های پویا یا وب سایت داینامیک چیست؟

طراحی سایت داینامیک یا همان طراحی وب سایت پویا , بر اساس تمام نیازهایی است که یک مشتری به طراح سایت ارائه می دهد. در واقع بر اساس نیاز های مشتری طرحی انعطاف پذیر طراحی شده و کسی که سایت را سفارش داده می تواند به صورت آنلاین برطبق سلیقه و صلاح دید خودش آن را اصلاح کند.

از جمله این فعالیت ها می توان به حذف صفحه، ایجاد صفحه، ویرایش محتویات هر صفحه و… اشاره کرد.

محتواهای وب سایت های داینامیک توسط Application server کنترل می شود و با توجه به جست و جوی کاربر، محتواهایی که در سایت وجود دارد را نمایش می دهد. محتوای صفحات وب پویا، می تواند متن، تصاویر، ویدیو و فایل های فلش باشد. در وب سایت پویا، از زبان برنامه نویسی ASP.NET,PHP,C# و تکنولوژی هایی مانند آجاکس استفاده می شود.

طراحی سایت های پویا، نیازمند آن است که شما با یک تیم حرفه ای در زمینه طراحی سایت مشورت کنید و خواسته ها و نیاز های خود را از طراحی سایت پویا و داینامیک با آنها در میان بگذارید و از آنها بخواهید برای شما طراحی وب سایت را با توجه به خواسته ها و نیازهای شما انجام دهند.

پس از مشاوره با طراحان سایت، آنها برای شما به طور مختصر تمام جوانب کار را شرح می دهند و با توجه به خواسته های شما نمونه های مشابه راه اندازی شده را به شما نشان می دهند. تیم طراحی سایت در تمام فرآیند طراحی سایت پویا و داینامیک باید با شما در ارتباط باشد و در هر مرحله از طراحی سایت شما را از روند و پیشرفت کار مطلع نماید. پس از مشاوره میتوانید قیمت طراحی سایت پویا را از تیم طراحی سایت جویا شوید که با توجه به نوع نیاز های شما ، قیمت طراحی سایت پویا متفاوت خواهد شد.

تفاوت سایت استاتیک با داینامیک چیست؟

» اصولا سایتهای ایستا یا استاتیک، سایتهایی هستند که ضرورتی برای تغییر مداوم اطلاعات آنها احساس نمی شود. اینگونه وب سایت ها معمولا تنها جهت معرفی کاربرد دارند. عملیات به روز رسانی محتوای سایت به ندرت صورت می پذیرد و نیازی به ارائه خدمات به هر شکل به صورت آنلاین در اینگونه سایتها دیده نشده است. مسلما هزینه های طراحی سایت برای اینگونه سایت ها کمتر از نوع دیگر است ولی در صورتی که بخواهید تغییری در وب سایت ایجاد کنید حتماً باید از طراح خود بخواهید این کار را برای شما انجام دهد چون وب سایت پنل مدیریتی ندارد. غالباً برای به روز رسانی از شما هزینه ای دریافت می شود.

» در مقابل سایتهای پویا یا داینامیک، نیاز به تغییر مداوم اطلاعات و محتوا داشته و بنا به نیازمندی و کاربرد سایت، طراحی و توسعه می یابند. هزینه های طراحی سایت و نگهداری اینگونه وب سایت ها بیشتر از سایت های استاتیک بوده ولی هزینه های بعدی را در پی نخواهد داشت.

» در این میان می توان به تقسیم بندی در حد وسط سایتهای پویا و سایتهای ایستا رسید، که می توان تحت عنوان سایتهای نیمه پویا به آنها اشاره داشت. در سایتهای نیمه پویا ، ضرورتی جهت تغییر محتوا و اطلاعات سایت دیده نمی شود، منتهی ارائه خدماتی همچون امکان ارتباط با بینندگان از طریق فرم های خاص و یا ارائه خدمات و کالاهای ثابت از طریق وب سایت را می توان با برنامه نویسی بخشی از سایت فراهم نمود.

پیشنهاد مطالعه: سایت استاتیک چیست؟

مزایای طراحی سایت داینامیک چیست؟

» مدیریت تحت وب و بروزرسانی سریع و آنلاین توسط سیستم مدیریت سایت
» ارائه خدمات متنوع وب به کاربران در رویداد های مختلف
» امکان بارگذاری حجم وسیعی از اطلاعات به صورت سریع
» امکان به روزرسانی روزانه برای نشان دادن فعالیت و پویایی سایت
» صرفه جویی در زمان و هزینه
» انعطاف پذیری بالای سایت
» امکان مدیریت سایت از مکان های مختلف برای چندین نفر
» امنیت بالای سایت و بروزرسانی خودکار
» پشتیبانی چند زبانه از طریق فعال سازی فایل زبان های جدید
» امکان ایجاد امکان ثبت سفارش آنلاین و پروسه خرید یا فرم های ثبت نامی.

معایب سایت های داینامیک: (در صورت طراحی نادرست)

امنیت پائین تر (در صورتی که سایت داینامیک شما از دیتابیس استفاده کند، می بایست در طراحی و کد نویسی سیستم مدیریت محتوای آن دقت داشت چرا که اکثر نفوذهای اینترنتی از طریق آپلود شل یا دیتابیس اینجکشن است. بنابراین دقت در انتخاب شرکت طراحی وب سایت، بسیار مهم است. ذکر این نکته نیز مهم است که با طراحی صحیح و استفاده از روش های مطمئن کد کردن اطلاعات، میتوان امنیت سایت های داینامیک را بسیار بالا برد. همانگونه که اکثر سایت های دولتی و پرتال ها داینامیک هستند. ) سوء استفاده های شرکت های طراح (به روز رسانی سیستم مدیریت محتوا، نصب سیستم جدیدتر و اعمال تغییرات می تواند یکی از دلایلی باشد که شرکت طراحی وب سایت پس از مدتی از شما تقاضای وجه کند! در صورتی که این موارد در قرارداد قید نشده باشد، انجام این اعمال کاملاً غیر انسانی است و از اخلاق کاری به دور است. بنابر این همواره سعی کنید در انتخاب شرکت طراحی وب سایت خود و قراردادی که امضا میکنید دقت داشته باشید و با یک فرد آگاه مشورت نمایید)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *