سئو و بهینه سازی

مهارت های اولیه طراح وبسایت

مهارت های اولیه طراح وبسایت

صنعت طراحی و توسعه وب سایت:

صنعت توسعه و طراحی سایت هر روز در حال پیشرفت است و به دلایل مشخصی هر روز به سرعت رشد آن افزوده می‌شود. افزایش تعداد شرکت ها و کمپانی هایی که کسب و کارشان را به اینترنت گسترش داده‌اند باعث شده است تقاضا برای طراحی سایت همیشه وجود داشته باشد اگر شما یادگیری طراحی سایت را تازه شروع کرده اید و یا یک توسعه دهنده وب سایت هستید، برای موفقیت در این صنعت به مجموعه ای از مهارت های کلیدی نیاز دارید. بنابراین در این مقاله از بنیاد آموزش مجازی ایرانیان به مهارت های مهم و کلیدی می پردازم.

مهارت های اصلی جهت طراحی سایت:

مهارت های اصلی که برای طراحی سایت نیاز دارید در این مطلب آموزش می دهیم. این موضوع با ساختار زیر بحث خواهد شد:

۱- تفکر خلاق
۲- درک طراحی UX / UI
۳- درک طراحی موبایل
۴- دانش اولیه CSS و HTML
۵- جاوا اسکریپت
۶- یادگیری ایجاد کپی های قاتل
۷- شنونده خوبی باشید
نتیجه

۱- تفکر خلاق

به عنوان یک توسعه دهنده وب، نقش شما این خواهد بود که ایده های کلامی مشتری خود را به مفهوم طراحی خیره کننده ای تبدیل کنید. اگر می خواهید چیزی کاملاً خارق العاده خلق کنید، باید بیرون از چارچوب فکر و به آینده نگاه کنید.

شایان ذکر است که بعید است کل کار را در ابتدا بتوانید دقیق تصور کنید. با این حال، در حالی که با این افکار نصفه نیمه کار می کنید، در نهایت یک ایده موفق ایجاد خواهید کرد که نه تنها به شما در شروع کمک می کند بلکه می تواند طیف گسترده ای از گزینه ها را به شما ارائه دهد.

حتی وقتی دامنه مختلف ایده ها را تحلیل می کنید، باید آن ها را مقایسه کرده و شباهت ها و تفاوت هایی را که در ایجاد مفاهیم کمک می کنند پیدا کنید، نگاهی به جنبه های خاص بیندازید و بنابراین پروژه را بهبود ببخشید. به همین دلیل است که تفکر خلاق باید در رزومه مهارت های توسعه دهنده وب باشد.

۲- درک طراحی UX / UI

برای اطمینان از اینکه کاربران می توانند به راحتی با وب سایت یا برنامه شما ارتباط برقرار کنند، باید مهارت ایجاد رابط کاربر پسند را داشته باشید. اول باید از یک وب سایت که در حال کار بر روی آن هستید، ایده داشته باشید.

شما باید اطمینان حاصل کنید که ناوبری در سایت آسان است و کاربران گم نمی شوند. به همین دلیل است که درک چگونگی استفاده از عناصر UI به روشی کاملاً کارآمد، یکی از مهارت های مورد نیاز توسعه دهندگان وب است.

آمار نشان می دهد که در صورت داشتن تجربه بد، نزدیک به ۹۰٪ کاربران دیگر به وب سایت بر نمی گردند. به همین دلیل از جمله مهارت های اصلی مورد نیاز برای طراحان وب که باید به آن توجه ویژه داشته باشند، UX است.

۳- درک طراحی موبایل

طراحی وب موبایل اکنون یکی از الزامات مهارت های توسعه دهنده نرم افزار است. دلیل این امر آنست که برخلاف گذشته، اکنون تعداد زیادی از ترافیک وب از طریق دستگاه های تلفن همراه ایجاد می شود. اگر می خواهید اطمینان حاصل کنید که یک محصول برتر را تحویل می دهید، نمی توانید این شرایط توسعه دهنده وب را نادیده بگیرید.

بنابراین نه تنها باید هوشیار باشید بلکه اطمینان حاصل کنید که به اصول طراحی وب تلفن همراه پایبند هستید. توجه بیشتر به تمام جنبه های بهینه سازی لوگو، به شما کمک می کند وب سایت خود را برای دستگاه های تلفن همراه بهینه کنید.

۴- دانش اولیه CSS و HTML

یکی دیگر از موارد موجود در لیست مهارت های طراح وب که مورد تاکید قرار گرفته است، دانش کدنویسی است. اگر می خواهید روند توسعه وب و اینکه چگونه می توان یک توسعه دهنده خوب بود را درک کنید، باید در مورد زبان های برنامه نویسی مختلف مورد استفاده و این که آیا آن ها توانایی طراحی شما را گسترش می دهند یا محدود می کنند، ایده داشته باشید.

شما باید دانش اولیه ای در مورد HTML و CSS داشته باشید. برخی از افراد اهمیت HTML را به عنوان یکی از مهارت های مورد نیاز برای توسعه دهنده وب درک نمی کنند. این مهم است زیرا اساس درک اینترنت است. هنگامی که با اصول اولیه مانند HTML شروع می کنید، ساخت وب سایت ها، ایجاد آن ها و حتی ویرایش آن ها را درک خواهید کرد.

5- جاوا اسکریپت:

اگر از خود می پرسید که چگونه می توانید بدون مدرک به یک توسعه دهنده وب تبدیل شوید، باید ۳ لایه توسعه وب را درک کنید. این ها لایه یا ساختار محتوا، لایه ارائه یا سبک و رفتار هستند. برای موفقیت در لایه اول، شما باید درک خوبی از HTML داشته باشید.

در لایه دوم، باید CSS را درک کنید. برای داشتن تجربه کاربری بهتر، باید JavaScript را درک کنید زیرا همان چیزی است که نحوه عملکرد برنامه یا صفحه وب را تعیین می کند. بنابراین اگر از خود می پرسید که چگونه می توانید به یک توسعه دهنده وب خوب تبدیل شوید، جاوا اسکریپت مهارت مهمی است که باید آن را یاد بگیرید.

۶- ایجاد کپی را بیاموزید:

از جمله مهارت های کلیدی که باید در لیست مهارت های توسعه دهنده وب وجود داشته باشد، توانایی ایجاد کپی است زیرا در برخی مواقع شما ملزم به ایجاد یک کپی از یک سایت خواهید بود. این مورد به ویژه در مواقعی اتفاق می افتد که با تبلیغ نویس ها کار نمی کنید.

اگر به عنوان یک طراح، تبلیغ نویسی را در میان لیست مهارت های طراحی وب خود دارید، می توانید اطمینان داشته باشید که مشتری های بیشتری را با قیمت مناسب جذب خواهید کرد. بنابراین، درک چگونگی ایجاد آن یکی از مهمترین نیازهای توسعه دهنده وب است. حتی وقتی یاد بگیرید چگونه یک کپی درخشان بسازید، می توانید ایمیل های بازاریابی ایجاد کنید.

۷- شنونده خوبی باشید:

این مورد یکی از مهمترین مهارت های لازم برای توسعه وب است. دلیلش این است که با شرایط مشتری درمورد چگونه به نظر رسیدن وب سایت خود کار خواهید کرد. اگر با دقت به حرف های مشتریان خود گوش ندهید، هرگز نمی توانید به عنوان یک طراح وب عالی، موفق شوید.

مشتریان به شما می گویند یا اینکه از شما می خواهند در اواسط راه، طراحی را تغییر دهید. به جای اینکه اجازه دهید ناامیدی ایجاد شود، یاد بگیرید که به آنچه مشتری نیاز دارد گوش دهید. ایده های آن ها را در نظر بگیرید و همیشه نظرات خود را به صورت حرفه ای ارائه دهید. اگر متوجه شدید که آنچه نیاز دارند کاری است که شما می توانید انجام دهید، پس ادامه دهید و آن را انجام دهید.

» در ادامه به برخی از مهارت های مکمل جهت طراحی بهتر سایت می پردازیم «

1. پشتیبانی از موبایل:

در دنیای امروز وب،از انواع مختلفی از دستگاه ها و صفحه نمایش هایی با اندازه های متفاوت استفاده می شود . به همین دلیل، وبسایت ها باید بتوانند از طیف وسیعی از دستگاه های کاربر با با استفاده از طراحی واکنش گرا پشتیبانی کنند .

توانایی طراحی سایت هایی که در دستگاه های مختلف به خوبی نمایش داده شوند و همچنین توانایی نوشتن کوئری های media در زبان CSS برای ایجاد وب سایت های واکنش گرای حرفه ای بسیار مهم است. پشتیبانی از موبایل فراتر از طراحی وبسایتهای واکنش گراست. اگر بتوانید اپلیکیشن های موبایل را توسعه دهید ، مخصوصا آنهایی که با وب سایت ها ارتباط برقرار میکنند . به طور فزاینده ای دنیای تلفن همراه ما بسیار جذاب کرده اید.

2. مهارت های خدمات مشتری:

در حالی که مهارت های خدمات مشتری یک مهارت فنی نیست، داشتن مهارت های خوب خدمات مشتری یک عنصر کلیدی درحرفه ی طراحی وب سایت محسوب میشود. اگر شما برای یک سازمان کار میکنید و یا به عنوان یک فریلنسرآزاد مستقلا عمل میکنید، باید با افراد ارتباط برقرار کنید ، ایده های طراحی را ارائه دهید و روابط را مدیریت کنید.

مهارت های عالی خدمات مشتری به شما در همه این موارد کمک می کند. بله، شما به مهارت های فنی حرفه ای حتما نیاز دارید، اما حتی بهترین طراحان و توسعه دهندگام وب هم در صورتی که نتوانند راه حل مناسبی را به مشتریان خود ارائه دهند، شکست خواهند خورد.

3.جستجوگرها:

بهینه سازی برای موتورهای جستجو و یا SEO، برای هر کسی که وب سایتی را ایجاد می کند، مفید است. عوامل متعددی وجود دارد که بر رتبه بندی سایت در موتورهای جستجو تاثیر می گذارد، از محتوای یک سایت گرفته تا لینک های ورودی به آن سایت، سرعت دانلود و عملکرد آن و همچنین قابلیت دستیابی به آن در تلفن همراه و .. همه و همه بر روی سئو تاثیر گذار هستند.

طراح وب باید به همه ی این موارد توجه داشته باشد و سایت را طوری طراحی کند که برای موتور های جستجو جذاب تر باشد .طراحان و توسعه دهندگان وب اگر حداقل اصول SEO را بدانند رزومه ی مطلوب تری خواهند داشت.

4. مدیریت وب سرور:

دانستن حداقلی در مورد وب سروری که وب سایت شما بر روی آن در حال اجرا است، می تواند به شما در حل مشکلات احتمالی کمک کند . اکثر طراحان وب احساس می کنند که می توانند سرور را نادیده بگیرند، اما اگر بدانید که چگونه یک سرور به درخواست های ارسالی پاسخ می دهد، می توانید یک سایت بهتر و با عمکردی بالاتر طراحی کنید .

طراحان وب لازم نیست بدانند که چگونه یک سرور را مدیریت کنند اما می توانند از دانستن چیزهای ساده بهره مند شوند تا بتوانند به طور مؤثرتر با مدیران سرور ارتباط برقرار کنند. اما توسعه دهندگان وب باید بیشتر در مورد سرور یاد بگیرند تا بتوانند اسکریپت ها و برنامه های خود را عیب یابی کنند.

5 .مدیریت پروژه

مدیریت پروژه یک مهارت شغلی حیاتی در هر صنعتی است و طراحی وب از این مورد استثناء نیست. مهارت های مدیریت پروژه به شما کمک می کند تا یک پروژه را در مسیر مناسبی حفظ کنید و مطمئن شوید که پروژه موفق می شود. این کار باعث میشود مدیری که با آن کار میکنید عاشق شما شود. طراحان و توسعه دهندگان وب هر دو از دانستن مدیریت پروژه سود می برند.چه شما در یک سازمان آژانس کار می کنید و یا به عنوان یک طراح وب مستقل، توانایی مدیریت پروژه یک مهارت بسیار مفید است.

نتیجه گیری:

اگر به دنبال چنین شغلی با مهارت های لازم برای توسعه وب هستید، بدانید که این لیست مهارت های طراح وب چیزی است که در اختیار دارید. با استفاده از این لیست مهارت های برنامه نویسی، در راه موفقیت قدم خواهید گذاشت.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.